Anti-Irkçı ve Şiddete Karşı Gönüllü Kuir, Biseksüel ve Trans Dayanışması?!

 Anti-Irkçı ve Şiddete Karşı Gönüllü Kuir, Biseksüel ve Trans Dayanışması?!
Digiqole ad

LGBT gazetesi Windy City Times’ın haberine göre Yahudi yıldızı barındıran gökkuşağı bayrağı taşıyan üç kişiden, diğer insanları güvensiz hissettirdikleri sebebiyle bayraklarını kaldırmaları talep edildi. 

Söylenene göre, Yahudi yıldızının yasaklanmasının ana sebebi onur yürüyüşünü düzenleyen organizasyonlarının özgür Filistin destekçisi olmasıymış. 

Bayrağı taşıyan katılımcılardan biri olan Laurel Grauer, ona bayrağın bazı insanlar için kırıcı ve kışkırtıcı olabileceği bu yüzden kaldırması gerektiğinin söylendiğini aktardı.

“Birkaç senedir aynı bayrakla bu yürüyüşe rahatlıkla katılabiliyordum. Bu bayrak benim LGBT olmamı ve Yahudi kimliğimi kutladığımı gösteriyor.”

Düzenlenen onur yürüyüşü, “The Dyke Yürüyüşü” şeklinde adlandırılıyor ve belirli kurumlar tarafından organize ediliyor. Ve Chicago’nun ana yürüyüşünden farklı olarak özel bir etkinlik olarak düzenleniyor.

Etkinliği düzenleyen kuruluş, kendilerini Twitter sayfalarında ‘Anti-ırkçı ve şiddete karşı gönüllü dyke, kuir, biseksüel ve trans dayanışması’ şeklinde tanımlıyor.

Eleanor Shoshany-Anderson da bayrağının kaldırılması istenen katılımcılardan biriydi ve neden Musevi ve LGBT olarak kimliğinin kabul göremediğini merak ettiğini sordu.

“The Dyke Marşı uluslararası olduğu söyleniyor, neden benim kimliğim bunun dışında tutulmak isteniyor buna anlam veremiyorum” şeklinde konuştu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin