Çin’in İlk Mr. Gay’i Tacını Taktı

 Çin’in İlk Mr. Gay’i Tacını Taktı
Digiqole ad

Mr. Gay yarışmasının ilk kazananı Meng Fanyu oldu.Çin LGBT topluluğu Mr. Gay ile birlikte görünürlük ve farkındalığa doğru büyük bir adım attı.27 yaşındaki Meng Fanyu 4 haftadır sergilediği performansı sonucu birinci oldu.

Çin’in ilk Mr. Gay yarışması, 2010 yılında doğru prosedürleri takip etmediği için polis tarafından iptal edildi. Bu yıl hiçbir engelleme olmaması Çin LGBT topluluğunun artık toplum tarafından kabul edilir hale geldiğini gösteriyor.

Organizasyonu üstlenen Kate Sun; sağlıklı, pozitif ve enerjik olmaya ve ücretsiz HIV testi yaptırmanın önemine dikkat çekti.O yarışmada siyasete hiçbir bağlantı olmayacağını, sadece eğlenceli etkinlikler oluşturmaya odaklandıklarını sözlerine ekledi.2014022612553930

Kazanan Mr. Fanyu LGBT topluluğu açısından toplumu bilinçlendirmek adına çok güzel bir platform olduğunu söyledi.

‘’Çoğu insan LGBT’nin ne olduğunu bilmiyor ve kimliğimizi açıklamak hala zor. Bu yüzden dimdik durmamız gerekiyor.’’ dedi.

LGBT topluluğu görünürlük kazanmasına rağmen çoğu kişi kimliğini gizleyerek hayatına devam etmek zorunda kalıyor. Çin Mr. Gay yarışmacılarının bir kısmı bile bu şekilde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalmışlar.

Gay buluşmaları için kullanılan Blued uygulamasının 27 milyon kullanıcısıyla yapılan anket sonucu %5’ten azının kimliğini açık bir şekilde yaşadığı görülüyor.

Mart ayında, LGBT çiftleri ya da romantizmi içeren herhangi bir içerik evlilik dışı ilişkiler ve ensest ile birlikte Çin televizyonlarında yasaklandı.

Bu düzenlemelerden biri de Addicted adlı gay web serisinin hiçbir uyarı olmadan kapatılması oldu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin