Haberler Spor

Cinsel Yönelimlere Göre Vücut Eğitimi Veren Spor Salonu

GMag
Yazar: GMag

Cinsel dönüşüm geçiren bireylere özel çalışma programıyla LGBT toplumu için güzel bir örnek olan Perfect Sidekick spor salonu, Kaliforniya Oakland’da açıldı.

LGBT’ler için güvenli bir alan sunmanın yanında, transseksüeller için de kendi vücutlarına uygun çalışma programları ile Perfect Sidekick, değişik bir spor salonu tecrübesi sunuyor. Derslerden önce herkese tercih ettikleri hitap şeklinin sunulduğu salondakilerden Xavier Morales de, doktoru tarafından cinsiyet değiştirme ameliyatı öncesi spor salonuna yönlendirilmiş. 5 yıl önce kurulan ve kapsayıcı bir spor salonu olma hedefiyle hareket eden salona birkaç ay önce başlayan Morales;

“Trans bir birey olarak dönüşümden önce vücudunuza dair kendinden emin hissetmek çok güzel bir duygu.” diyor.

Cinsiyet ayrımına göre düzenlenmiş soyunma kabinlerinin yerine herkes için ortak bir soyunma odasının bulunduğu salonda, aynı zamanda tüm çalışanlar cinsiyet eşitliği duyarlılığı için de eğitim almış durumda. Salonun kurucusu Nathalie Huerta;

“Cinselliğimdeki yönelimin farkına vardıkça spor salonunda geçirdiğim zamanın kötüleşmeye başladığını hissettim. Cinsel dışavurumumla ilişkili olarak daha maskülen göründüğümü ve zamanla değişimi hissettim.” diyor.

Çevre tarafından daha maskülen olarak görülmeye başladıktan ve diğer spor salonlarında soyunma odalarından kovulmaya başladıktan sonra bu salonu kurduğunu söyleyen Huerta, çoğu spor salonunun erkek dominasyonunda olduğunu da ekliyor.

Cinsel dönüşümün her aşamasından üyeleri olduğunu söyleyen Huerta, hormon tedavisi gören üyeleri için özel olarak program hazırlayan antrenörleri olduğunu da ekliyor.

LGBT’ler ve özellikle kendini daha rahat hissetmek isteyen transseksüeller için güvenli bir ortam sağlayan spor salonu, ayrıca heteroseksüellere de sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye çalışıyor.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin