Disney, The Owl House İle İlk LGBTİ+ Baş Karakterini Tanıtmış Olabilir

 Disney, The Owl House İle İlk LGBTİ+ Baş Karakterini Tanıtmış Olabilir
Digiqole ad

Disney Channel’da yeni bir çizgi dizi olan The Owl House, Şeytan Diyarı’nda kısılmış ve kötülükle mücadele eden genç bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. 

14 yaşındaki Luz Noceda, kazara Boiling Isles isimli paralel bir dünyaya geçer. Burada Eda isimli güçlü bir cadıyla ve ufak tefek bir şeytan olan King ile karşılaşır.

Heyecanlı çizgi dizi, hayranların beğenisini çok geçmeden toplamayı başardı. Fakat Amity Blight isimli bir kızın bulunduğu yeni hikaye, bize Disney’nin doğrulanmış ilk LGBTİ+ baş karakterini verebilir. 

The Mary Sue’ya göre yeni hikaye, kuir bölgelere geçmeye hazırlanıyor olabilir. 

“Başlangıçta Luz ile karşılaştığında Amity, klişeleşmiş bir düşman karakter olarak görünebilir. Kendisini beğenmiş, diğerlerini küçük gören, kaba ve sınıfında başarılı bir cadıdır. Buna rağmen onu tanıdıkça, aslında ne kadar karmaşık bir karakter olduğunu anlıyoruz.”

“Luz, Amity’nin daha yumuşak tarafını keşfeder. Amity, çocuklara kitap okumaktan hoşlanır ve ‘en iyi öğrenci’ statüsünü korumak için elinden geleni ardına koymaz. Luz, onu düşman olarak görmekten ziyade daha çok tanımak ve onunla arkadaş olmak ister. Böylelikle ikili arasında kırılgan, toy bir arkadaşlık oluşur.”

Çizgi dizinin hayranları çok geçmeden ikiliyi yakıştırmaya ve “#Lumity” olarak adlandırmaya başladı bile. Hayranların dikkatini çeken ikili arasındaki sahneler, dizinin yaratıcısına kadar gitti. Bir Twitter kullanıcısı çizgi dizinin bir sahnesini paylaşarak, “Bunun için heteroseksüel bir açıklama yok.” Yazdı. Çizgi dizinin yaratıcısı Dana Terrance, “Gerçekten yok,” diye yanıt verince hayranlar çılgına döndü.

Çizgi dizinin sıradaki bölümü “Enchanting Grom Fright” önümüzdeki cumartesi günü yayınlanacak. Disney Channel’dan bu çizgi dizisini tarihe geçirmesini bekliyoruz!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin