.  

Disney’in Rafa Kaldırdığı LGBTİ+ Animasyon Filmini Netflix Aldı!

Netflix’in Nimona animasyon uyarlamasında seslendirmeleri Chloë Grace Moretz, Riz Ahmed ve Eugene Lee Yang yapıyor.

Netflix yapımı, ND Stevenson tarafından yazılan çizgi romana dayanıyor.

 

Nimona, hızlı tempolu bir tekno-orta çağ dünyasında “insanlara atadığımız etiketler hakkında kapsayıcı bir hikayeye” yol açıyor. Çizgi roman, Knight Ballister Boldheart’ın (Ahmed) işlemediği bir suç ile karşı karşıya kalmasını konu alıyor.

 

Ona yardım edebilecek tek kişi, öldürmeye yemin ettiği, şekil değiştiren genç bir canavar olan Nimona’dır (Moretz). Nimona, herhangi biri tarafından tanımlanmayı reddeden ve bu tanımlamalara meydan okuyan bir karakter. Yang, Ambrosius Goldenloin adlı bir karakteri oynuyor.

Animasyon filmi aslında Blue Sky stüdyosu tarafından Disney aracılığıyla çekilecekti ancak 2021’de rafa kaldırıldı.

“Nimona hiçbir zaman durmayan küçük, cesur bir hikaye olmuştur. O bir dövüşçü… ama aynı zamanda onun için gerçekten savaşan harika insanlar var. Nimona’nın yaratıcısı ND Stevenson, THE NIMONA FİLMİ YAŞIYOR…’un 2023’te Annapurna ve Netflix’ten karşınıza çıkacağını duyurmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Netflix, animasyon filmi hakkında şunları söyledi, “Geleceğin bir orta çağ ülkesinde, şekil değiştirici Nimona @ChloeGMoretz, kahraman şövalyeler @rizwanahmed + @EugeneLeeYang’ın hayatlarına giriyor ve inandıkları her şeyi yerle bir ediyor. @Gingerhazing tarafından yazılan çizgi roman, çığır açan filmden uyarlanan epik bir animasyon filmi.”

Nimona şu anda Netflix ve Annapurna Pictures tarafından hazırlanıyor. Nick Bruno ve Troy Quane projeye yönetmen olarak katıldılar. LGBTİ+ animasyon filmi ise 2023’te Netflix’te yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.