Donald Trump’ı Birleşik Krallık’ta Sert Bir Karşılama Bekliyor!

 Donald Trump’ı Birleşik Krallık’ta Sert Bir Karşılama Bekliyor!
Digiqole ad

Temmuz’da Donald Trump, Birleşik Krallık’ı ziyaret edecek ve ülkedeki insanlar buna şimdiden tepkili! Cevap olarak Facebook’ta düzenlenen bir organizasyonla ‘drag kralları, kraliçeleri, kuirler ve dostları’ Donald Trump’ı protesto etmeye hazırlanıyor.

‘Trump’ın Birleşik Krallık Ziyaretine Drag Protesto’ adı verilen organizasyon, çoktan 10.000 kişiyi topladı ve Manchesterlı drag performansçısı Cheddar Gorgeous’la beraber Violet Blonde, Liquorice Black, Anna Phylactic, Jonny Banks, Donna Trump gibi isimlerle koordine oldu.

Organizasyon sayfasında şöyle yazıyor:

“Trump yönetiminin ABD’deki LGBT toplumunun haklarını göz ardı etmesi yüzünden, Trump’ın ülkemizi ziyaret ediyor olması fikri bile kabul edilemezdir. Görünelim, ABD’deki kardeşlerimizle birlikte duralım ve çeşitliliği kutlayan bir ülke olduğumuzu gösterelim. Merkezi bir yerde buluşup asıl protestoya katılacağız. Toplanma yerinin ve saatinin detayları açıklanacak. Tüm yaştan, ırktan, cinsiyetten, yönelimden herkesi hoş karşılıyoruz! Şehrinizden büyük bir grubu organize ediyorsanız, koordine olmak için lütfen iletişime geçin.”

Cheddar Gorgeous, The Guardian’a, protestonun önemi hakkında bir yazı yazdı:

“Renki insanlar, göçmenler ve kadınlar da tartışmalı politikaların, saldırgan sözlerin ve kötü tweetlerin muhattabı oldu. Ziyarete karşı çıkmamak Birleşik Krallık’ın içinde büyüdüğü hoş görülü topluma bir ihanet olur gibi geliyor. Çeşitlilik saldırıya uğradığında marjinalize edilmiş insanların görünür durması, kabadayılara karşı durması ve olanlara hicivle yaklaşması gerekir.”

Bir Melania drag queeni olacak mı? Olması yüksek ihtimal. Olayın 13 Temmuz’da Donald ülkeye geldiğinde olması bekleniyor. Birleşik Krallık’taysanız orada olmanız gerekiyor!

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin