fbpx   .  

Dosya: Doğru Spor Salonu Nasıl Seçilir?

Yaz bitip de serin havalar kendini gösterdi mi şehrin açık alanlarından spor salonlarına göç başlar. Siz de o diyetteyseniz en uygun merkezi seçmenize yardım edelim.

Kayıt için kışın bitmesini beklemeyin!

Özellikle Mart ayından sonra alınan spora başlama kararları, satış umzanlarının bu dönemde fiyatları artırmasına neden olur. Avuçlarını birbirine sürterek sizin Mart itibarıyla salona kayıt yaptıracağınızı bildiklerinden, bu ayda genellikle indirim ya da özel promosyon yapmazlar. Aklınızda olsun.

 

İPUCU: İşlerin stabilleşmesine bağlı olarak, spor salonuna kaydolmak için en iyi zaman yeni yıldan hemen sonraki iki aydır. Hâlâ geç kalmış sayılmazsınız.

Hedeflerinizi belirleyin

 

Kendinize gelişigüzel bir spor salonu seçmeyin. Gerçekten ne istiyorsunuz? Zayıflamak mı, kas yapmak mı, yoksa yalnızca sağlığınız için basit birkaç egzersiz uygulamak mı? Eğer asla yoga yapmayacaksanız sırf yoga dersleri veriyor diye daha pahalı olan yerleri boşuna tercih etmeyin.

Para Meselesi

Peki bir spor salonu size ne kadar patlayacak? Sauna, yüzme havuzu ya da tenis kortu da hedefleriniz arasındaysa kesenin ağzını açmanız gerekebilir. Ancak “En ucuzu neyse ona giderim” düşüncesi de beraberinde hareket edecek hiç yer olmamaması, yetersiz havalandırma sistemi ve kötü koku gibi olumsuz etkileri getirir. Kayıt olurken bunlara dikkat etmelisiniz. Sormanız gereken sorulardan biriyse “Kontratı bozmak bana ne kadar paraya mal olur?”

İPUCU: Spor salonları Pazartesi ve Çarşamba günleri genelde sabah 06.00 ve akşam 20.00 saatlerinde en kalabalık zamanlarını yaşar. Mümkün oldukça bu saatleri es geçin.

Lokasyonu doğru seçin

Evinize en yakın yeri seçmek önemli hususlardan biri. Hatta belki de en önemlisi…

Aklınızda bulundurmanız gereken diğer kurallar

Spor salonlarında yazılmamış kurallar vardır ve her sporcu bunların ne olduğunu bilir. Bir daha hatırlamak isteyenler dikkatle okusun lütfen.

  • Biri çalışırken önünden geçmemeye özen gösterin, hatta mümkünse başka yoldan geçin ki dikkati dağılmasın.
  • Biri sizden yer isterse her zaman evet deyin.
  • Havlunuzu her zaman ensenizin arkasına koyun. Kimse terli ve kokulu bir havluyu yanında solumak istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.