fbpx   .  

Emma Watson Cinsiyetçilik Konusunda Köşeye Sıkıştırdı

Birleşmiş Milletler’in iyi niyet elçisi, oyuncu Emma Watson kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarına bir yenisini ekledi. Watson, moda dergisi Vogue için ünlü modacılarla röportaj yaparak, sektördeki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekti.

Moda dergisi Vouge için çekilen bir videoda İngiliz oyuncu Emma Watson aralarında Jonathan Saunders, Erdem Moralıoğlu, Bella Freud ve Stella McCartney’nin olduğu ünlü modacılarla röportaj yaptı. Watson ve modacılar, sektörün kadınlara çok odaklanması ve yansıttığı gerçek dışı vücut ve güzellik standartları üzerine konuşuyor. Watson, geçen eylül ayında Birleşmiş Milletler’le cinsiyet eşitliği üzerine başlattığı ‘He For She’ kampanyasından sonra özellikle moda dünyasında da bu konunun konuşulmasını istediğini söylüyor.

 

Watson’ın, moda dünyasının arka planında yaşanan eşitsizliğe dikkat çekmesiyle kadın modacılar maaş eşitsizliklerini kadınlar ve erkeklerin eşit doğum izni alamayışını dile getiriyor. Stella McCartney ise “Her yaştan, her bedenden ve milletten kadınlara daha iyi bir mesaj vermemiz gerekiyor. Kadınları oldukları gibi daha rahat hissetmelerini sağlamalıyız” diyor.

Radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.