Eşcinsel Barbie Bebekler Yakında Satışa Çıkabilir!

 Eşcinsel Barbie Bebekler Yakında Satışa Çıkabilir!
Digiqole ad

San Antoniolu gay bir çift, eşcinsel Barbie bebekleri hayata geçirmeye karar verdi. Matt Jacobi ve partneri Nick Caprio önümüzdeki hafta oyuncak şirketi Mattel ile önemli bir toplantı gerçekleştirecek. 

2019 Mayıs’ında evleneceklerini duyuran çift, yeğenlerine kendilerine benzeyen bir oyuncak bebek alamadıklarını farkedince bu kampanyayı başlatma kararı aldı. 

Yerel televizyon kanalı KNXV’ye verdikleri röportajda Jacobi, hediyenin “anlamlı olmasını istediklerini” belirtti. 

“Natalie ve kardeşleri düğünümüzde çiçek taşıyacak. Bu bizim için çok anlamlı. Biz de benzer bir şekilde onlara anlamlı bir hediye vermek istedik.”

“Mattel, iki damat oyuncak bebek yapmamanız ne acı. Neyse, biz her türlü çalışmamızı yaptık. Umarım hediyemiz ilham kaynağı olur!”

Jacobi ve Caprio iki Ken bebeği birleştirerek bir gay oyuncak bebek çifti yapmış oldu. Caprio, Natalie’nin bu hediyeye verdiği ilk yanıtın “Size çok benziyorlar!” olduğunu söyledi.

Jacobi: “Bizim bakış açımıza göre mevcut bebeklerin birleştirici hiç bir tarafı yok.”

Barbie ve Ken çifti, 1959’dan beri raflarda yer alıyor. Caprio ise heteroseksüel ebeveynlerin şikayetlerini yersiz buluyor. 

“Bu er ya da geç olacak. Gay çiftler de çocuk sahibi olabilir ve oluyorlar da. Bu yaygınlaştıkça, bunun sonuçları elbette olacak. Büyütülecek, şaşırılacak bir mesele değil bu.”

Mattel, çiftin teklifini kabul ederse önemli bir ilk gerçekleşmiş olacak. 

Yine de bu ilk gay bebek çifti değil. Geçtiğimiz sene Avustralyalı bir çift, Barbie’leri birleştirip lezbiyen bir çift oluşturmuştu.

2016 yılında Barbie’nin farklı saç, ten ve göz renklerine sahip, farklı vücut tiplerinde 33 yeni modeli satışa sunulmuştu. 

Bir kesim ise Barbie’lerin hala LGBT topluluğunu iyi yansıttığını düşünmüyor. Pies Morgan geçtiğimiz ay cinsiyetsiz Barbie’lerin “trans bireyler için saldırgan” olduğunu öne sürmüştü. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin