.  

Eşcinsel Bir Babadan Mesaj Var.. ‘ Kızım İçin Çok Korkuyorum..’

Eşcinsel babadan Trump’a oy veren arkadaşlarına ve ailesine mesaj var!

Michael Anderson, ABD Seçiminin sonucundan korkuyor. Facebook’ta paylaştığı bir postta, Trump’a oy veren arkadaşlarına neden bu kadar sıkıntılı olduğunu açıkladı.

 

Bana biraz katlanın. Tüm yılın tek siyasi postu bu, Trump’a oy veren arkadaşlarım, anlıyorum. Gerçekten, dürüstçe anlıyorum..

 

Ben değişimden yanayım ve durgun hükümet sistemimizin yenilenmesini istiyorum. Buna ihtiyacımız var. Maalesef ve bildiğinizden eminim, Amerikalı birçok grup, bu başkan vekili ve başkan yardımcısı seçimi sonuçlarının kendileri için ciddi sonuçlar doğuracağını düşünüyor.

Hayatlarımıza ve sorunlarımıza kapılıp yaşamak, ve bizimle bağı olmayan insanların yaşamları için endişelenmemek kolaydır. Hepimiz bundan suçluyuz. Ben de bundan suçluyum.

Ama ben de bu ilgili gruplardan birindeyim ve beni tanıyorsunuz. Belki seviyorsunuz bile.

Ve beni kabullenmeyeceğini düşünerek hata yaptığım, geçmişimden gelen insanların Facebook’ta paylaştığım aile fotoğrafımı “beğenmesi” gibi, en basit jestlerinden bile hep etkilendim.

Bu çok anlamlı bir şey. Benim ailemin de, sizin aileniz ya da hayatınızdaki diğer aileler gibi olduğunu anlıyor ve biliyorsunuz.

Sizin olduğu gibi, bizim de iniş çıkışlarımız var. Çocuğumuza mümkün olan en iyi hayatı verebilmek için zorlu seçimler yapmamız gerekebiliyor. Ailemle yaşadığım hayat, 14 yaşımdaki halimin şimdiye kadar hayal ettiği her şeyden daha fazla. Desteklendiğimi bilmek ise çok güzel.

Kanunlar önünde evli olduğumuz, devletin çocuğumuzu evlatlık olarak görmesi, ailemizin korunduğunu ve meşru olduğunu bilmek güvende hissettiriyor.

Ama aniden kendimi güvende hissetmemeye başladım. Başkan Yardımcısı seçilen Pence, eşcinselliği engellemek için elektro-şok tedavisini de kapsayan (ancak başarısız olan) çocuklarla ilgili eşcinsel dönüşüm terapisini desteklemesi, 2013’te kendi eyaletinde evlilik belgesi almaya çalışan çiftin hapse atılması için hazırlanan yönetmeliği imzalaması gibi geniş bir gay karşıtı sicile sahip.

Aileme aidiyet ve güven duygusu veren, yaptığımız bu ilerlemenin hepsi tamamen siliniyor.

‘İnsanlar seçimi kaybettikleri için sızlanmıyor, umutları kaybolduğu için yas tutuyorlar ‘

Ancak benim için bundan daha kötüsü şudur, ben kendim olduğum için bana zarar verecek, kendimiz olduğumuz için aileme zarar verecek bir sürü manyak insanın olduğunu hep biliyordum, ama hep çevremizde iyilik olduğuna ve benimle aynı görüşte olmadıkları günlerde bile eninde sonunda beni koruyacak bir hükümet olduğuna dair güven duygusu hissediyordum.

Ama aniden bu duygu gitti. Kendisini KKK (Amerika’daki siyahi karşıtı aşırı faşist gizli bir örgüt) ve diğer nefret gruplarından uzak tutmayan seçilmiş başkanımız yüzünden, kendisini yetki sahibi hissedecek insanlar var diye korkuyorum.

Dürüst olmak gerekirse, bu yönetim altındaki hükümet beni korumak için fazla bir şey yapmaz gibi hissediyorum.

Gelecekten korkuyorum. Kendim için korkuyorum, ailem için korkuyorum ve her şeyden çok ona zarar verecek, en basitinden teninin rengi ya da kadın olduğu için onu aşağılayacak insanların olduğunu anlamak için henüz çok küçük olan, çok ırklı kızım için korkuyorum.

Ülkemi seviyorum ve hepimizin bir araya gelmesini ve ulusumuzun bu yeni yönlendirmeden en iyi şekilde faydalanmasını istiyorum, fakat işler zorlaşırsa size güveniyorum.

Haklarımız ve yasal korumalarımız elimizden alındığında beni ve ailemi, bizim gibi insanların nasıl etkileneceğini düşünmenizi istiyorum. Tek umudum, içinde yaşadığımız balonların ötesinde, endişelenmek için benden daha fazla sebebi olan, ülkemizdeki korkmuş her grup hakkında böyle düşünebilmemiz.  

İnsanlar seçimi kaybettikleri için sızlanmıyorlar, Amerika’da, özgürlükler ülkesinde kendilerini topluma dahil hissedebileceklerine ve mutlu olabileceklerine dair umutlarını kaybettikleri için yas tutuyorlar.

Sesimi duyduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.