Haberler Sinema

Eşcinsel Bir Genci Anlatan Yeni Film Love, Simon

GMag
Yazar: GMag

“Başkası olmaktan yoruldum…”

Arrow, Riverdale ve Flash gibi popüler dizilerin yapımcısı Greg Berlanti, Becky Albertalli’nin 2015 yılında çıkan romanını beyaz perdeye uyarladı. 

Romanın önemli kısımlarından biri Cadılar Bayramı olduğundan film de Cadılar Bayramı haftasında ortaya çıktı.

“Herkes güzel bir aşk hikayesini hakediyor. Ama 17 yaşındaki Simon Spier için işler biraz daha karışık: ailesi veya arkadaşları eşcinsel olduğunu bilmiyor, ve internette aşık olduğu sınıf arkadaşının adını sanını bile bilmiyor.”

Nick Robinson (Simon Spier)

Greg Berlanti iki ana romantik karakteri arasında güçlü sahneler olacağını söyledi. Başrollerin ikisi de erkek ve bu Hollywood romantik komedilerinde sık rastlanan bir şey değil.

Berlanti, “Filmin bir yerinde Simon bir çocukla Noel zamanı ökseotu altında öpüştüğünü hayal ediyor,” dedi. “Bütün büyük filmlerde bu sahne hep bir kız ve bir oğlan arasında geçiyor. Bir erkeğin başka bir erkeği hayal ettiği filmin romantik komedi olarak ana akım medyada yer alması çok güzel.”

Simon’ın anne babasını Jennifer Garner ve Josh Duhamel canlandıracak. Filmde ayrıca 13 Reasons Why yıldızları Miles Heizer ve Katherine Langford var.

The Walkind Dead’den Logan Miller, X-Men: Apocalypse’den Alexandra Shipp ve Flash’tan Keiynan Londsale de filmde rol alıyor.

Mayıs ayında biseksüel olduğunu açıklayan Keiynan Londsale için bu rolün özel bir yeri var.

Oyuncu Twitter’da bu projede bulunmaktan çok gurur duyduğunu söyledi. “Genç Keiynan bu filmi izleyip en karanlık zamanlarını atlatabilirdi. Ama zorlukların üstesinden geldi ve şimdi başkalarına yardım edecek bir projede yer alıyor.”

Love, Simon 16 Mart’ta vizyona girecek.

3 Yorum

    • Merhaba İrem, şuan için filmin dağıtımını yapacak bir şirket ismi açıklanmadı, konuyla ilgili bir bilgi alırsak paylaşıyor oluruz. Çok sevgiler.

Yorum Yaz

57 Paylaşımlar
+1
Paylaş57
Tweetle
Paylaş
Pin