fbpx   .  

Eşcinsel Oğul ve Babası Yaşadıklarını Bir Kitapta Topladı

Kevin Newman ve oğlu Alex, yaşadıkları zorlu tecrübelerin, onları nasıl daha da yakınlaştırdığını bir kitap yazarak paylaştılar.

Alex’in ailesi, Alex’in çocukluğunda aralarındaki ilişkilerin çalkantılı olduğunu itiraf ettiler ve eklediler;

 

”Alex sürekli cinsel eğilimiyle mücadele etmeye çalıştı ve bu konuda çok fazla zorbalığa maruz kaldı.”

Alex ise babasıyla ilgili şunları aktardı;

”Çocukken babamın yüzüme baktığımda gördüğüm o kahramanı hala görebiliyorum. O, benim gözümde her zaman kendinden emin ve başarılı bir babaydı.”

Kevin ise herkesin itiraf edemeyeceği şeyler söylüyor açık yüreklilikle;

”Oğlum Alex’in eşcinsel olduğunu kabul etmekle bitmeyecekti her şey. Onu destekleyebilirdim ancak gerçekten “kabul etmek” sadece Alex’i kabul etmek demek değildi benim için. Günümüz dünyasında eşcinsel bir erkek olmanın ne demek olabileceğini de anlamaya çalışmaktı aynı zamanda. Bununla gurur duymuyorum ancak bütün bunları tamamen kabul etmem tam 10 yılımı aldı.”

Kevin Newman ve oğlu Alex

Bu zor günlerin ardından şu an Kevin ve ailesi hiç olmadıkları kadar birbirlerine yakın ve mutlular. Bu mutluluklarını, birlikte anılarını paylaştıkları “All Out: A Father and Son Confront The Hard Truths That Made Them Better Men” anı kitabını yazarak pekiştirmek istediler.

“Mükemmel bir deneyimdi” dedi baba Kevin. “Geçen sene Toronto’da Alex ve erkek arkadaşıyla beraber Dünya Onur Yürüyüşü’ne katıldım, Alex’in erkek arkadaşıyla kol kolaydık ve ‘Bu harika!’ diye düşündüm” diyerek devam etti. Ve ekledi;

”Daha iyi bir insan olmayı ben oğlumdan öğrendim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.