Eşcinseller Yatakta Daha Mı Başarılı?

 Eşcinseller Yatakta Daha Mı Başarılı?

Male couple at home,fooling around, kissing and laughing

Digiqole ad

Yeni bir araştırmaya göre; eşcinseller, orgazma ulaşma konusunda heteroseksüellerden daha başarılılar.

Erkek ve kadınlar arasında “orgazm boşluğu” olduğu uzun zamandır biliniyordu ancak Archives of Sexual Behavior’da yayınlanan bir raporda bulgular cinsel yönelim ve cinsiyete göre ayrıştırıldı.

Heteroseksüel kadın ve erkek örnekler kadar; gay, lezbiyen ve biseksüel kadın ve erkekler de araştırmaya dahil edildi.

Chapman Üniversitesi’nden Sağlık Psikolojisi Profesörü David Frederick, CBS News’e verdiği demeçte şunları söyledi;

“Bu, çoklu orgazm boşlukları olup olmadığını-erkeklerle heteroseksüel kadınlar arasındaki uçurumun yanı sıra lezbiyen kadınların eşcinsel erkeklerinkinden daha az orgazm olmasına, ancak heteroseksüel kadınlardan daha fazla orgazm olduğuna bakmamızı sağladı.”

Araştırmacılar, 52.000’den fazla kişiye, sevişme esnasında çoğu zaman veya her zaman orgazm olup olmadıklarını sordu. Heteroseksüel erkeklerin %95’i çoğu zaman orgazm olduğunu söylerken bu oran gay erkeklerde %89, biseksüel erkeklerde ise %88 çıktı.

Yelpazenin diğer ucunda, heteroseksüel kadınların sadece %65’i seks sırasında orgazm olduklarını söyledi. Lezbiyenlere kıyasla (86%) büyük bir fark var, ama biseksüel kadınlara oldukça yakın (%66). Genel olarak, gay erkekler ve kadınlar heteroseksüel ve bi muadillerinden daha fazla orgazm oldu.

Çalışmanın diğer bulgusu ise şu oldu: Heteroseksüel kadınlar, lezbiyen, biseksüel kadınlar ve eşcinsel / biseksüel erkeklerin hepsi oral seks durumunda orgazma ulaşma olasılığı daha yüksekti. Heteroseksüel erkekler için oral seks ve orgazm sıklığı arasında hiçbir bağlantı tespit edilemedi.

Trajik olarak, oral seks çoğunlukla menüde değildir: İnsanların yarısından daha azı yatakta oral sekse yer veriyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin