fbpx   .  

Eşcinselliğin Yasadışı Olduğu Ülkede 13 Cesur Malezyalı, Kuir Fotoğraf Çekimine Katıldı

Asya’nın en çeşitli şehirlerinden biri olan Kuala Lumpur’dan çok çeşitli erkekler.

Eşcinselliğin hala yasalara aykırı olduğu bir ülke, bir LGBTİ+ fotoğraf çekimi yapılmasını beklediğiniz son yer olabilir.

 

Ancak Elska Magazine’in editörü, yerel halkın şehirde çekim yapması için yalvarmasından sonra Kuala Lumpur, Malezya’ya gitti.

Kuala Lumpur, diğerlerinin yanı sıra Malay, Çin ve Hint sakinlerinin çeşitli bir karışımı. Ama aynı zamanda giderek daha da LGBTİ+ karşıtı bir ülke olan Malezya’nın başkenti. Eşcinsel seks, polisin LGBTİ+ mekanlarına baskın yapması ve insanları sopalamak, hapis ve para cezalarıyla cezalandırması nedeniyle hala yasa dışı.

 

Elska editörü ve baş fotoğrafçı Liam Campbell konuyla ilgili şunları söyledi:

“Malezya’da bir sayı çıkarmayı asla beklemiyordum çünkü eşcinselliğin yasadışı olduğu çoğunlukta Müslüman bir ülke olarak, yerel halkın bunu yapmaya istekli olmayacağını varsaydım.”

“Ama geçen sonbaharda Manila (Filipinler) sayımızı yayınladıktan sonra, Kuala Lumpur’daki bir erkekten, şehrine aynı ilgiyi göstermemiz için bize yalvaran tutkulu bir mektup aldık.

Bu yüzden ondan haberi yaymasını istedim ve bir hafta içinde benzer şekilde tutkulu yerel erkeklerden bir düzineden fazla mesaj aldım. Heyecanlarını görmezden gelemedim, bu yüzden bir uçuş rezervasyonu yaptım ve acele ettim.”

Muizz A.

Khairul K.

Jietwong J.

Greg B.

Daha önce Elska’nın Belçika, Mumbai, Toronto, Tayvan, Lizbon, Meksika ve daha pek çok yere seyahatini takip etmiştik. Bir araya getirildiğinde, tüm farklı ırklardan, vücut tiplerinden ve yaşlardan bir dizi erkeği gösteriyorlar.

Yang C.

Anthony C.

Darren L.

Azraai T.

Bu sayı da farklı değil. Yerel erkeklerin samimi fotoğrafları aracılığıyla Kuala Lumpur ve LGBTİ+ hayatını sergiliyorlar.

Bu arada, erkeklerin hayatları hakkında da biraz bilgi veriyor. Bu sayıda, Sam Z’nin bir gay hamamına ilk yolculuğunu öğreniyoruz – heyecan, korku, şehvet ve hayal kırıklığı.

Sam Z.

Dahası, trans erkek Gems A, onunla sadece cinsel bir fetiş olarak ilgilenmeyen bir partner bulmanın zor olduğunu açıklıyor. Ve Ashul S, LGBTİ+ kelime dağarcığını kullanmaya hiç cesaret etmeden annesine nasıl açıldığını anlatıyor.

Gems A.

Ashul S.

Jules N.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.