fbpx   .  

Ev Dekorasyonunun Yeni Markaları Roger+Chris ile Tanışın!

Tasarım ikilisi Roger ve Chris gittikçe güçleniyor. Evli çift sağlam kanepeler ve lambalar gibi ev için ürünler tasarlıyor. 

Roger Hazard doğma büyüme Teksaslı. Teksas A&M Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra kendi tasarım ve yenileme işine girdi. Bu onu New York’a ve Sell The House gibi realite şovlarına götürdü.

Eşi Chris Stout-Hazard ise aslen Nebraskalı. Birkaç finans firmasında teknoloji yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Austin’e yeni bir işte ortak olmaya taşındı.

 

Chris and Roger at home

Chris:

“Çılgın bir şekilde Facebook’tan tanıştık. Mesajlaşmaya başladık ve sonunda da telefonda konuşmaya cesaret ettik. Aylarca yüz yüze tanışmadan saatlerce telefonda konuştuk ki bu ilk buluşmayı doğal olarak daha az stresli ve daha heyecanlı yaptı. Hemen birbirimize uyduk.”

Çift Ağustos 2011’de Iowa’da ailelerinin ve arkadaşlarının katıldığı bir törenle evledi. Austin, Sharon Springs, Montclair ve Omaha’da kendileri için evler yenilediler. Nebraska’daki en son yeniledikleri ev ise şu an içinde yaşadıkları ev.

2012’de mobilya tasarımlarını satmak için Roger + Chris adında kendi şirketlerini açtılar. Şirket başarılı oldu ve Kuzey Carolina’da yeni bir fabrika da açıldı.

Aynı zamanda konut ve ticari projeler için tasarım işleri ve danışmanlıkları yapıyorlar. İkisi de Roger That adındaki programda beyaz ekrana çıktı ama şu sıralar tamamen işlerine odaklanmış durumdalar.

Roger:

“Bir konseptin hayata geçişini izlemek çok heyecan verici. Bu kadar yetenekli bir zanaatkar ekibiyle çalıştığımız için çok şanslıyız. Birçok mobilya firmasının bir fikri alıp, onu gerçekten inşa edip satışa hazır hale getirmesi iki yıla yakın bir süre alıyor. Biz bunu aylar içerisinde yapabiliyoruz. Müşterilerimizden geri dönüş alıyoruz ve parçaları onların ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyoruz.”

Roger + Chris pendant light

“Bu sektörde bizim gibi iş yapabilen birisi olduğunu sanmıyorum. Bir şeyi sıfırdan inşa etmek hem zorlayıcı hem de heyecan verici.”

İkili, evinize taze bir görünüm kazandırmak için çok para harcamanız gerekmediği konusunda oldukça ısrarcı.

“Bir odayı değiştirmekte en büyük etkiyi bırakacak olan şey aynı zamanda en ucuzu da: boya. 100 dolardan az bir paraya ve bir miktar zamanda, odaya yeni bir renk ekleyerek tüm çehreyi değiştirebilirsiniz. Ucuz oynamalarla yapabileceğiniz bir çok ucuz yöntem var -eski mobilyalar, ev yapımı perdeler, bulunmuş sanat eserleri. Bir evi bir kere baştan aşağı değiştirmek çekici bir seçenek ama bazılarımız için imkansız. Boyadan başlamak ve mobilyaları değiştirmeye başlayıp, zamanın ve paranın yettiğince dekore etmek dramatik, anında bir değişime sebep olmuyor ama seçenekleriniz değerlendirmeniz ve devam ettikçe uyum sağlamanız için zaman kazanmanıza izin veriyor.”

Roger + Chris genelde geçmişe bir şapka çıkarıyor: klasik Chesterfield tarzı kanepeler ve eskimiş görünümlü lambalar değişmezler.

Roger, favori bir ürün seçmelerinin imkansız olduğunu söylüyor. Chris ise Harley’in altını çiziyor:

“Ayırt edilebilen ve müşterilirimiz tarafından çok beğenilen oyma püsküllü bir kanepe. Şimdiye kadar çok tuttu ve zamanla daha da popüler olacağını düşünüyorum.”

İkisi de ürünlerini ABD’de üretiyor olmak konusunda çok tutkulu.

Roger + Chris: Proud of producing their designs in the US

“Bizim için bu vatanseverlik veya Amerikan üreticiliğini arttırmaktan daha fazlası -bunlar da tabii ki önemli. Ürünlerimizin içeriği üzerinde daha çok kontrole sahibiz ve mobilyaları üreten takımla daha direkt olarak çalışabiliyoruz. Her gün konuşuyoruz, yeni tarzları hemen geliştirebiliyoruz, sağlamlık iyileştirmeleri yapabiliyoruz ve müşterilerimizin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeylere ulaşmalarını sağlayabiliyoruz.”

Tanınan, birlikte çalışan bir eşcinsel çift olmalarının özellikle Teksas ve Nebraska’da homofobiyle karşılaşmalarına sebep olup olmadığı sorulduğunda, Chris:

“Bu konuda oldukça şanslıyız. Bire bir iletişim kurduğumuz insanlar bunu sorun etmiyor. Nebraska’nın daha ilerici bir yerinde yaşamamıza rağmen, yaşadığımız yer bu konularda hala biraz eski kafalı. Konu aleni homofobiye gelince şaşırtıcı bir biçimde gündelik yaşamdansa profesyonel yaşamda homofobiyle daha çok karşılaşıyoruz. Birkaç erkeğin sahibi olduğu bir firmayla ortaklık içerisindeydik ve bu adamlar eşcinsel bir çift olduğumuz için yeterliliklerimizi hafife aldılar. Bilirsiniz -eşcinsel olduğumuz için bir şeyleri sadece ‘tatlılaştırabileceğimizi’ düşündüler. Onlarla ayrıldıktan sonra kendi fabrikamızı kurduk. Yeni fabrikadaki ortaklarımız benzer sorunlarla uğraşmış başka bir eşcinsel çift. Bu durum biraz da şairane hissettiriyor.”

Chris Stout-Hazard at home one a Roger + Chris sofa

Evlerinde yenilik yapmak isteyen insanlara ne tavsiye edecekleri sorulduğundaysa çift şu cevabı verdi:

“Çok ciddiye almayın. Ev geliştirmeleri büyük projeler olsa da zevk almaya bakın. Stresin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Oranın kendi eviniz olduğunu ve sevmesi gereken kişilerin kendiniz olduğunu unutmayın ve çok gaza gelmeyin.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.