Tanışma Uygulamalarında Kaçınman Gereken ‘5’ Hareket

 Tanışma Uygulamalarında Kaçınman Gereken ‘5’ Hareket
Digiqole ad

… Tabi ki hayallerinin erkeği tarafından reddedilmek istemiyorsanız.

1. “Temiz” olmaktan bahsetmek

giphy

Hayır, tabi ki suyla sabunla sağlanan temizliği kastetmiyoruz. Ama temiz olmaktan kastınız HIV negatif olmak olduğu sürece, bu cümleden uzak durun.

HIV pozitif olanları temiz olmadıkları iddiası ile yaftalamak, profilinize göz atan herhangi bir HIV pozitif erkeğin gözünde sizi otomatik olarak eğitimsiz bir aptal yerine koyarak onları kızdıracaktır. Eğer HIV virüsü olmayan biriyle herhangi bir ilişkiye girmek istemiyorsanız – ki bu konuda bilgisi olmayan birinden bu virüsü kapma ihtimaliniz daha da yüksektir, bunu ‘temiz’ kelimesini kullanmadan da yapabilirsiniz.

2. Ağır bir şekilde gizlenmiş fotoğraf

2

Peki, herkes sizi görmek istiyor ama siz kendinizi açığa vurmak istemiyorsunuz. Bunun yerine, şapka veya kapşon giyerek çektiğiniz bir fotoğrafı koyarak zekice hareket ettiğinizi düşünüyorsunuz, öyle mi? Böylece bir fotoğraf koymamakla yargılanamazsınız hem…

Yanlış. İnsanların fotoğrafı görmek istemelerinin bir nedeni var; sizin nasıl göründüğünüzü görmek istiyorlar. Bu kadar basit! Görünüşünüzü gizlemek için girdiğiniz her çaba profilinize giren insanları kızdıracaktır. Eğer gerçekten yüzünüzü gösteren bir fotoğrafı koymak istemiyorsanız, en azından ilk özel mesajda bir fotoğrafınızı göndermeyi deneyebilirsiniz. Bu daha yerinde bir hamle olacaktır.

3. “Asyalı/Arap/Siyah/Beyaz/Ya da her neyse istemiyorum” yazmayın3

“Ama bu benim tercihim!” diye ağladınızı duyar gibiyiz. Pekala sevdiğiniz bir tip olabilir ve bu tipe uygun olmayan insanları istemiyor olabilirsiniz. Ama söyleyecek şeylerimiz de var: Bu tipler değişebilir.

Yok, cidden, sırf şimdiye kadar bir ırktan ya da renkten biriyle birlikte olmak istemediniz diye bundan sonra da böyle olacak diye bir şey yok. Ve eğer herhangi bir ilişki için aranış içerisindeyseniz, biçiminden bağımsız olarak, asla seçeneklerinizi sınırlamak istemezsiniz.

Ek olarak, eğer bu “bana bir daha yazma çünkü ‘zenci’sin” mesajını alan tarafta olsaydınız, bunun ne kadar kırıcı olacağını farkederdiniz diye düşünüyoruz.

4. “Şişmanlar ya da efemine olanlar yazmasın” demeyin4

Tekrar, bunun sizin tercihiniz olduğunu söyleyebilirsiniz. Fakat bunu okuyan herhangi biri için bu özgüveni yerle bir eden bir cümle olabilir. Yalnızca ikili cinsiyet tiplemesini yeniden yaratmakla kalmıyorsunuz (Siz kimsiniz ki bir erkeğin nasıl davranması gerektiğini söyleyeceksiniz?) aynı zamanda vücudu yüzünden aşağılanan insanların gözünde onlara zorbalık yapan tiplerden farksız oluyorsunuz. Ve inanın, bu herhangi bir tanışma uygulamasında isteyeceğiniz en son şey.

5. Yaşınızı eksiltmeyin… ya da yazmayın5

Diğer bir deyişle, yaşınız hakkında yalan söylemeyin. Ya da daha iyisi, hiç yalan söylemeyin. Eğer yaşınız dolayısıyla küçümsenmekten korkuyorsanız, profilinizde hiç yaşınızdan bahsetmeyin daha iyi. Eğer yaşınız hakkında yalan söylemeye kalkarsanız iki farklı ihtimal doğuyor. Ya yaşlı erkeklerden hoşlanan, o hayalleri süsleyen adamı kaçırıyorsunuz ya da daha sonraki buluşmalarda yaşınızı söylemenizi gerektiren o ilginç muhabbetlere dalmak zorunda kalıyorsunuz.

Ek olarak, yaşınızı belirtmemek ama yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafı kullanmak da yalan olarak sayılıyor, kusura bakmayın.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin