Gay Futbolcu Tarih Yazacak!

 Gay Futbolcu Tarih Yazacak!
Digiqole ad

Bu hafta sonu ilk kez gay bir futbolcu Wembley Stadyumunda oynayacak.

26 yaşındaki Liam Davis, İngiltere FA Vase finalinde Cleethorpes Town’ı temsil ederek tarihe geçecek. Eşcinsel olduğunu 18 yaşındayken açıklayan Davis, memleketinin kulübünün 20 yıllık tarihinde en büyük güne ulaşmasına yardımcı oldu.

Bir gay futbolcu, Premier League’de hiç oynamamıştı. Thomas Hitzlsperger, 2007’de İngiltere – Almanya maçında Wembley’de oynadı, ancak eski Aston Villa oyuncusu, 2014’te emekliye ayrılıncaya kadar gay olduğunu açıklamamıştı.

Bununla birlikte kulübü, İngiliz futbolunun onuncu kademesinde oynayan Davis, South Shields’e karşı kutsal topraklardaki finaline doğru yaptığı bu yolculuğun şaşırtıcı derecede pürüzsüz olduğunu söyledi.

“Bu, takım arkadaşları ile tartışmak zorunda olduğum bir şey değildi.”

Davis, Selby Kasabası, Brigg Kasabası ve Gainsborough Trinity dahil olmak üzere bulunduğu her kulüpten takım arkadaşlarına eşcinsel olduğunu anlatmıştı.

“Gainsborough’dayken bile herkes biliyordu, ancak herkesin bildiğini bilmiyordum. Bir gece dışarıdayken konuşuldu bu konuda. Benim bakış açımdan herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Daha fazla taraftarın önünde oynayan star biri için konuşamam, ancak tecrübelerime dayanarak şimdiye kadar hiç problem yaşamadım ve yaşayacağımı da düşünmüyorum.”

Üst düzey futbolcular kukla gibiler. Yapabilecekleri ve yapamayacakları, yapmalarına izin verilmeyecek şeyler var. Ancak ne olursa olsun, eşcinsel olduklarını açıklamaktan çekinmemeliler. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin