Gay ve Yalnız Olmanızın 15 Muhtemel Sebebi

 Gay ve Yalnız Olmanızın 15 Muhtemel Sebebi
Digiqole ad

Yalnız olmakta hiç bir yanlışlık yok fakat bir ilişki istiyorsanız ve bulamıyorsanız kalp kırıcı olabiliyor. 

Belki havadan, belki enerjilerden, belki de tamamen alakasız bir tesadüf,  fakat son günlerde herkes sevgilisinden ayrılıyor.

Tekrar vurgulamakta fayda var, yalnız olmakta hiç bir problem yok. Kişinin kendisine, işlerine ve kişisel gelişimine odaklanması için bulunmaz bir fırsat olarak bile değerlendirilebilir. Fakat istemediğiniz ve uğraşlarınıza rağmen değiştiremediğiniz bir yalnızlık içindeyseniz, bu can sıkıcı olabilir. 

Her problemin çözümü öz farkındalık ile başlar. Yalnızlığı yakından inceledik ve farkındalık yaratabileceğini düşündüğümüz maddeler haline getirdik. 

Fazla zorluyor olabilirsiniz

Sevgili bulmanın böyle ironik bir tarafı var. Efor göstermeniz ve vaktinizi ayırmanız gerekiyor. Bir yandan da kendinizi buna kaptırmamanız gerekiyor. Bu kutupluluk durumu, süreci stresli bir hale getiriyor. Stres ise çoğu zaman başarıya ulaşmada engel oluyor.

Kendinize acıyor olabilirsiniz

Gayliğe has olmasa da, gözlemlediğimiz kadarıyla yalnızlığı “Zavallı ben, Tanrı’m! niye yalnızım?” tavrı ile karşılama oranının gaylerde daha fazla olduğunu itiraf etmeliyiz. Bu tutum, çözüme yönelik değil ve işinize yaramaz. 

Aşkı yanlış yerlerde arıyor olabilirsiniz

Aşkın yeri Grindr veya Tinder değil. Evet, buralardan tanıştıklarınızla olan ilişkiniz bir yere evrilebilir fakat bu çok düşük bir ihtimal. Bunlardan çok daha ciddi tanışma platformları var. Bize kalırsa en etkilisi ise, elektronik yerine hayatın içine karışıp doğru ortamlara girmek. 

Beklentileriniz fazla yüksek olabilir

Eğitimli olsun, yakışıklı olsun, eğlendirsin, önemsesin, anlasın vesaire vesaire… Beklentiler gerçekleştirilebilirlikleri ölçüsünde anlamlıdır. Hayal kurmak güzeldir ama fazla da uçmayın. 

“Takılmalık” ilişkileriniz normalden fazla olabilir

Bu kişiden kişiye değişen bir anlam taşıyacaktır elbet. O yüzden kişi, bunu en iyi kendisi tayin edebilir. Eğer ciddi bir ilişkiye odaklanmanıza engel olacak kadar fazla partneriniz varsa, belki de seçim yapmanın vakti gelmiştir.

Aceleci davranıyor olabilirsiniz

Çabuk inşa edilen ilişkiler pekala çabuk da yıkılabilir. O yüzden bulduğunuz her erkeğe olması gerekenden fazla atlıyorsanız, ne olduğunu anlamadan eli boş kalabilirsiniz. Sakinliğinizi koruyun ve işlerin doğasına uygun ilerlemesine izin verin. 

Birinden hoşlanmak yerine, biriyle birlikte olma düşüncesi çekici geliyor olabilir

Durum böyle olunca, kafanızdaki kalıba uysun uymasın birilerini oturtmak ile uğraşarak vaktinizi boşa harcamanız yüksek bir ihtimal alır. Bunu yapıyorsanız, derhal son vermeniz gerekiyor.

Sevgiyi haketmediğinizi düşünüyor olabilirsiniz

Fakat tabii ki ediyorsunuz. Kimse mükemmel değil ve herkesin hataları var. Bu sizi daha eksik veya kötü kılmıyor. İnsanlara hayatı zindan eden berbat bir tip olmadığınız müddetçe, sevgiden mahrum kalmanızı haklı çıkaracak hiç bir şey olamaz.

Reddedilmekten korkuyor olabilirsiniz

Düşük özgüven ve reddedilme korkusu, bir ilişkinin başlamasındaki en büyük düşmanlardan. Korkmayın. Evlilik teklif etmiyorsunuz ya? 2018 yılında herkes herkese açılıyor. Sevdiğinizi dile getirmenin korkulacak hiç bir yanı yok.

Homofobiyi içselleştirmiş olabilirsiniz

Ruhunuzun derinliklerine gömülü olabilecek bu alışkanlık, günlük hayatınızı düşündüğünüzden daha çok etkiliyor olabilir. İç sesinizden daha baskın bir “toplum sesi”niz varsa, bu sizin başka bir erkek ile birliktelik yaşamanızı engelliyor olabilir.

Önyargılara sahip olabilirsiniz

Uzun süreli ilişkilerin sıkıcı ve heteroseksüeller için olduğunu düşünebilirsiniz. Böyle düşünüyorsanız, tamam. Fakat bu düşünce ile devam etmek istiyorsanız yalnızlığınıza üzülme hakkınız olmuyor. İkisi arasında bir seçim yapmanız gerekiyor.

Rol model eksikliği çekiyor olabilirsiniz

En zoru bu. Örnek olabilecek eşcinsel çiftleri bulmak oldukça zor. Yine de enseyi karatmaya gerek yok. İlerlenecek daha çok yol olmasına rağmen geldiğimiz günlerde, eşcinsel çiftler daha görünür durumda ve sadece daha kararlı bir şekilde aramak gerekiyor. 

Yakınlıktan korkuyor olabilirsiniz

Çoğu gayin hayatı çocuk yaşlardan itibaren kendisini dışarıya kapatarak geçtiği için, bu gayet anlaşılabilir bir durum. Kendinizi açmak bir risk gibi geliyor olabilir. Bunda da tamamen haklısınız ama unutmayın, sağlam ilişkilerin temeli zaten bundan oluşur. Sevdiğin kişiye tüm riskleri alıp kendini açmak. 

Seks sizin için anlamını yitirmiş olabilir

Seks, bize göre, ilişkinin kaderini belirleyecek kadar önemli bir role sahip ve ciddiye alınması gereken bir konu. Yataktaki hayatınız gereğinden fazla yoğun olduğunda bu işten tat almamaya başlayabiliyorsunuz ve bu kesinlikle çözüme kavuşturulması gereken bir durum. Her zaman olmasa da, yaptığınız aktivitenin basit fiziksel bir aktivitenin ötesinde olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Bunu tekrar kazanmanın en iyi yolu, kimi zaman sekse ara vermek olabilir.

Uzlaşmacılıktan uzak biri olabilirsiniz

Kimse kimsenin keyfi için yaşamak için burada değil. Fakat ilişkilerin ömrünü orta yolu bulma kabiliyeti belirliyor. Gereksiz inat yapıyorsanız, bunun istisna veya seçim olması tamamen sizin elinizde. Kimsenin sizi hayatının merkezine koyup size göre yaşamasını bekleyemezsiniz. Anlaşmaya ve uzlaşmaya açık olmalısınız.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 Paylaşımlar
Paylaş23
Tweetle
Paylaş
Pin