Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 15 LGBT Film

 Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 15 LGBT Film
Digiqole ad

Son yıllarda Hollywood daha kapsayıcı olmak için elinden geleni yapıyor. Öyle ki, 2018 %8.8 ile LGBT’lerin sinemada en yüksek temsil oranına sahip olduğu yıl oldu.

Fakat bağımsız filmler veya reklam bütçeleri diğerlerine kıyasla daha mazbut olan yapımlar gözden kaçabiliyor. Sizin için derlediğimiz bu listede, izlemediyseniz ilk fırsatta izlemeniz gereken 15 yapıma yer verdik.

1. 1985

Eşcinselliğini gizleyen genç bir erkek her tatilde muhafazakar ailesini ziyarete gidiyor ve türlü türlü zorluklar ile karşılaşıyor. Yönetmenliğini Yen Tan’ın yaptığı filmde Michael Chiklis, Virginia Madsen ve Gotham yıldızı Cory Michael Smith yer alıyor.

2. Call Her Ganda

Üç cesur kadın ABD ordusunda cinayete kurban giden Jennifer Laude’nin başına gelenleri aydınlatmaya çalışıyor. Call Her Ganda, izleyenleri her saniyesi ile içine çekecek bir belgesel.

3. Boys

Felix Maritaud’ın geçmişten kurtulmaya çalışan gay genç Jonas’ı canlandırdığı film enteresan bir hava taşıyor. Jonas film boyunca lise anılarına dönüş yaşıyor ve liseyi hatırladıkça kabuslar görüyor.

4. The Breeding

Bir tuvalette yaşanan şans eseri karşılaşma, Thomas’ın merakına yenik düşmesiyle erotik dakikaları beraberinde getiriyor. Thomas’ın hayatı, bu andan sonra 180 derece denecek kadar değişiyor.

5. Duck Butter

Laia Costa ve Arrested Development’in yıldızı Alia Shawkat, 24 saatin her saati sevişmek üzere anlaşan iki kadını canlandırıyor. İzleyenleri hem güldürecek hem de yükseltecek bu film, bir çiftin birbirine ne kadar derinden bağlanabileceğini güzel bir üslup ile aktarıyor. 

6. Freak Show

James St. James’in romanından uyarlama olan bu komedi filminin başrollerinde Alex Lawther, Bette Midler ve Laverne Cox var! Cox, oldukça muhafazakar bir lisede balo kraliçesi olmak için yarışmaya karar veriyor. 

7. Malila: The Fare

Tayland yapımı bu spiritüel film, eskiden birbirine aşık olan gay çift Shane ile Pitch’in hikayesini anlatıyor. Aradan yıllar geçtikten sonra tekrar bir araya gelen çift, yaralarını sarıp kaldıkları yerden devam etmeye çalışıyor.

8. Monsters and Men

Ödüllü yönetmenler Blake Mawson, Francis Luta ve Dominic Poliquin’in yönettiği film içimizdeki canavarı harekete geçiren bir kısa film serisi ile karşımıza çıkıyor. Dünyanın çeşitli film festivallerinden seçilen kısa filmler insanı bir anda canavara dönüştürebilir.

9. The Pass

Russell Tovey tekrar karşımızda fakat bu sefer üzerinde daha az kıyafet var. The Pass, herkesten gizli bir birliktelik içinde olan iki Londralı futbolcunun hikayesini anlatıyor.

10. Razzia

Fas’ın Akademi Ödülleri’ne gönderdiği film, Casablanca’da yaşayan beş farklı kişiden beş farklı hikaye anlatıyor. Bunların arasında homofobi ile mücadele etmek zorunda kalan gay bir müzisyen de var ve film izleyende yoğun duygular uyandırıyor.

11. Shadowlands

1928, 1951 ve 2018’de yaşanan çeşitli hikayeleri anlatan Shadowlands birbirinden seksi erkekleri barındırıyor ve yönetmenliği New Yorklu aktör-yazar Charlie David yapıyor. 

12. They

J, ailesiyle birlikte Chicago’da yaşıyor ve cinsel kimliğini keşfetme sürecinden geçiyor. Hormon tedavisi gördüğü için ergenliğe geç gireceği belirtilen J, önemli bir yol ayrımında kalıyor.

13. Uncle Howard

William S Burroughs’u anlatan bu filmin yönetmeni Howard Brookner, 1989’da AIDS nedeniyle hayatını kaybetmişti. Şimdi, yeğeni amcasının bitmemiş işlerini tamamlayıp gün yüzüne çıkarıyor.

14. The Wild Boys

Kadınlar tarafından canlandırılan beş farklı erkek, mürettebatı oldukları geminin zampara kaptanına maruz kalıyor. İzleyenin kafasını allak bullak edecek bu senaryo, Bertrand Mandico’nun elinde algıları ters-düz eden, orijinal bir işe dönüşmüş. 

15. The Year I Lost My Mind

Hem seksi hem de rahatsız edici olan bu film, yalnız ve gay bir adamı anlatıyor. Takıntı haline getirdiği ve sapık gibi takip ettiği adam ile olan ilişkisi, hiç beklenmedik bir olay ile şekil değiştiriyor. Her dakikası ayrı bir heyecan olan bu film, korku filmi sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapıt.

Öneriler

3 Comments

    Avatar
  • hiçbiri internette yok acaba ben mi bulamadım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin