Grindr’ın Yeni Heteroseksüel CEO’su, Uygulamanın Herkese Ait Olmasını İstiyor

 Grindr’ın Yeni Heteroseksüel CEO’su, Uygulamanın Herkese Ait Olmasını İstiyor
Digiqole ad

Grindr’ın yeni CEO’ su, platformun sadece belli bir kesime değil herkese hitap etmesini istediğini dile getirdi.

Rick Marini, 2016’da eşcinsel tanışma uygulamasını %95 hisseyle alan üç kişiden biri.

Marini ve şirketin yeni CEO’su Jeff Bonforte, Grindr’da insanların maruz kaldığı ‘ayıplanma’ konusu hakkında The Advocate dergisine konuştu ve kullanıcılarına daha pozitif bir ortam sunmak istediklerini söyledi.

Bonforte, bu tür aşağılamaların sadece Grindr’a özgü olmadığını, kısmen de olsa insan doğasında olduğuna da değindi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu durum sadece Grindr’da veya dijital ortamlarda yaşanmıyor. Yine de böyle uygulamalarda ve platformlarda daha çok karşılaşıyoruz.”

İkili, kullanıcıları birbirlerine karşı empati gösterme konusunda teşvik etmek için yeni yollar bulmak istediklerini de ekledi.

Marini ayrıca şunu da vurguladı:

“Bu uygulamanın herkes için pozitif bir ortam yaratmasını istiyorum. Sadece toplumun belli bir kısmı için değil, herkes için kullanışlı olmalı. Aşk aşktır ve elbette biz de bunun için çalışacağız.”

Röportajın bir yerinde Marini ve Bonforte heteroseksüel olduklarını, ancak kendilerini LGBT toplumunun birer dostu olarak gördüklerini ifade etti. Bonforte şöyle devam etti:

“LGBT toplumunda güçlü, sağlıklı ve güvende hissetmek için gay olmanız gerekmiyor. Bu sebeple Grindr’ın rolünün burada ne olduğunu anlıyoruz ve bundan daha fazlasını yapmayı ümit ediyoruz.”

Marini ve Bonforte, çeşitli alanda olmak üzere daha çok LGBT personel alımı yapmak istediklerini, böylece LGBT toplumunu tam anlamıyla temsil etme niyetinde olduklarını söyledi.

Marini, LGBT bireylerin kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermede çok önemli bir rol oynadıklarının altını çizdi. Bonforte de son olarak röportajı şu sözleriyle noktaladı:

“Biz, sadece para kazanmak isteyip çıkar peşinde koşan kişileri değil, gerçekten bu amaca hizmet etmek isteyen insanları yanımızda görmek istiyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin