Hande Yener’in “Hasta” Parçası Baya Baya “Gay”

 Hande Yener’in “Hasta” Parçası Baya Baya “Gay”
Digiqole ad

Hande Yener’i çok severim. Yaptığı işler, Türk popüler müziğine getirdiği hava su götürmez bir gerçek. Seversin sevmezsin bak o ayrı.

Eşcinsellere verdiği destek, daha öncesinde bize vermiş olduğu röportaj, Onur Yürüşü’nde en önde yürümesi; kimileri için akıllıca bir reklam, kimileri için ise oldukça samimi ve olması gerekendi.

Türk popüler müziği icra ediyorsanız, dünyaca ünlü yönetmenler ile çalışıp, harika parçalar piyasaya sürüyor; olayın sadece “ses” ile sınırlı kalmaması gerektiğine inanıp, sahne şovlarına, video kliplerine özen gösteriyorsanız zaten “Gay”lerin ilgisini çekmemeniz mümkün değil! Hande bunu en iyi başaranlardan biri. Attığı her adım, söylediği her söz, giydikleri, sahne şovları, videoları ve karizması ile Gay’lerin en sevdiği isimlerden biri.

image3

Bir kere çok cesur! Yine söylüyorum, sevip sevmemek sizin elinizde, fakat “pop müziği” denildiğinde akla “Tarkan” ile beraber ilk 3’te gelirken; bir anda elektronik müziğe geçip, Türkiye’de ufacık bir dinleme kitlesi ile baş başa kalmasına saygı duymamız gerekir.

Herneyse şimdi asıl olayıma geliyorum. 2007 yılında çıkarmış olduğu “Nasıl Delirdim” albümünden çıkan ve sözleri Yener ve Boaz Aldujeli’ne ait “Romeo” şarkısı için bir çok söylenti duyduk. Gayler için yazıldığı, bir gay şarkısı olduğu yönünde falan filan buraları hızlı geçiyorum çünkü benim düşündüğümü acaba siz de düşünüyor musunuz çok merak ediyorum!

image2

Gelelim 2012 senesine. “Kraliçe” albümünü yayınlayan Yener, çıkışını sözleri Sinan Akçıl’a, bestesi Emrah Karaduman’a ait “Hasta” ile yaptı. Şimdi sözleri yazıyorum ve soruyorum;

Tuhaf geçen bi gün daha

Umutlarım yarında

Yanında olamazsam 
savaş çıkar kolayca

İkimize karşı bi rüzgar var

Ama bize aşktan esiyorlar

Eminim sende duyuyorsun

Bitmez asla diyorlar

İkimize karşı bi rüzgar var

Ama bize aşktan esiyorlar

Gücümüze karşı yenilenler
 bize hasta diyorlar

Biri aşkı çok zor sandı

Bize sorsa kolaydı

Bana yalnız bi şans kaldı; 
harcamak mı hayat mı?

Yahu canlarım ciğerlerim bana mı öyle geliyor yoksa bu “hasta” parçası gümbür gümbür gayler için mi yazılmış?

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin