fbpx   .  

‘Heartstopper’ Lego Seti Gerçek Olabilir!

Sevilen oyuncak markasının Lego Ideas forumunda yayınlanan Heartstopper temalı Lego seti yakında gerçek hayatta satın alınabilir hale gelebilir!

Ana karakter Charlie Spring’in yatak odasının bir kopyası olan set ilk olarak Mayıs ayında Lego Ideas sayfasına gönderildi ve bu yazının yazıldığı sırada 9.500’den fazla destekçi kazandı. Set, Charlie’nin odasının küçültülmüş, son derece doğru bir temsili ve Charlie’nin yanı sıra Nick ve Elle, Tao ve Isaac gibi diğer arkadaşlarının ana karakter figürlerini de içerecek.

 

Bilmeyenler için Heartstopper, bu yılın başlarında prömiyeri yapılan ve iki İngiliz hazırlık okulu öğrencisinin aşk hikayesini konu alan aynı adlı Netflix orijinal dizisini ortaya çıkaran sevilen bir çizgi roman serisi. Dizinin prömiyerini takip eden aylarda, Heartstopper genç, eşcinsel aşkı mutlu bir şekilde tasvir ettiği için LGBTİ+ izleyicileri arasında favori haline geldi ve muhtemelen bu yüzden pek çok hayran diziyi temel alan bir Lego setinin gerçeğe dönüşmesi için can atıyor.

 

“Tanrım, bu harika bir set, tüm umudumu bunun gerçeğe dönüşmesine bağlıyorum” diye yazan bir hayran, bu Lego projesinin yarattığı coşkunun sadece küçük bir örneğiydi.

Başka bir hayran destek forumu olan Lego Ideas sayfası, hayranların Lego setleri için fikirlerini gönderebilecekleri ve gerçeğe dönüşüp dönüşemeyeceklerini görmek için başkalarının fikirlerini oylayabilecekleri bir fikir yuvası. Sayfa ayrıca ödül kazanma şansı da sunuyor. Heartstopper seti kabul edilirse (ki umarız kabul edilir!), her ikisi de şu anda Lego web sitesinden satın alınabilen Seinfeld seti ve Home Alone evi gibi hayranlardan ilham alan diğer setlerin arasına katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.