‘Heteroseksüelim Ama İkizim Eşcinsel Olduğu İçin Eşcinsel Evliliği Destekliyorum.’

 ‘Heteroseksüelim Ama İkizim Eşcinsel Olduğu İçin Eşcinsel Evliliği Destekliyorum.’
Digiqole ad

Avustralya’daki evlilik eşitliği anketi hakkında Steven Besanvalle’nin anlatacakları var. İşte kendisinin kaleme döktükleri:

‘Londra’da ikizimin evliliğine şahit oldum, bırakın Avustralya’da da evlensin’

“İkiz kardeşimi her şeyden çok seviyorum. Eşcinsel olduğunu ilk bana itiraf etmişti, şimdiyse benden Londra’daki düğününde sağdıcı olmamı istedi.

“Ancak yeni evli ikiz kardeşimin heteroseksüel tek yumurta ikizi olarak, şu an bir ay önce katıldığım düğünün çok sevdiğimiz Avustralya’da kanunen tanınmıyor oluşunu düşünmek bile istemiyorum.

“Benden sağdıcı ve nikah şahidi olmamı, yüzlerce kişiden oluşan davetlilerin önünde konuşma yapmamı isteyince hiç tereddütsüz kabul ettim.

“İşimden bir haftalık ücretsiz izin daha aldım ve böylece memleketim Londra’da geçirecek çok daha fazla zamanım oldu. Sonuçta insan kaç kere ikiz kardeşinin hayallerindeki adamla evlendiğine şahit oluyor, değil mi ama?

“Kardeşim James ile 26 yıl önce tanıştım, o zamanlar ikimiz de oldukça karanlık bir hücreyi paylaşıyorduk. Sevgili annemiz Elizabeth’e bizi o hücreden dışarı fırlattığı için teşekkürü borç biliyorum.

 ‘Beşikten mezara dek yanında olacağım kardeşim’

“Büyürken ağabey rolünü ben üstlendim ve okuldayken James’e hep sahip çıktım, oysa ondan yalnızca beş dakika erken doğmuştum.

“Cinsel yönelimiyle ilgili bir söz işittiğimde hep onun tarafında oldum, onu destekledim, çünkü çocukların ‘gay’kelimesini aşağılar gibi kullanmasının onu ne kadar derinden etkileyeceğini biliyordum.

“Biz Katolik okulunda büyüdük ve bize her ne kadar hoşgörü ve sevgi öğretilmiş de olsa, konu eşcinselliğe gelince tüm bu hoşgörü ve sevginin birden yok olduğunu biliyorduk.

“Sanıyorum yetiştirilme tarzından olacak James tekrar o karanlık hücreye geri dönmek istiyordu. Okulda onun hakkında konuştukları için birkaç çocukla kavgaya tutuştuğumu hatırlıyorum.

“James bana cinsel yönelimi hakkında açılacak cesareti ancak 18 yaşında buldu ve gerçekten çok rahatlamış olduğunu görüyordum.

“Neyse ki anne ve babamız bizi hep destekledi ve tüm bu süreç boyunca bize hoşgörülü ve şefkatli davrandılar.

“Eşcinsel evlilik tartışmaları hem insanları kutuplaştırıyor hem de büyük zararlara yol açıyor.

“Eğer onlara bizimle aynı hakları tanımayarak toplumdaki eşcinsel çiftleri dışlamaya devam edersek kardeşim James gibi çocuklara dolaylı olarak normal olmadıklarını söylemiş oluruz. Bu duruma bakıp saklanmaları gerektiklerini çünkü toplumun ve yasaların onları diğer insanlarla eşit görmediğini düşünürler. Zorbalar oyun parklarında eşcinsel çocuklarla tüm arkadaşlarının içinde dalga geçip kendilerini üstün görebileceklerini düşünür.

“Ve bilhassa eşcinsel bireylerin kalpleri ve zihinleri endişe ve korkuyla dolar.

“Sizleri karanlıkta saklanan ve etrafı çok da destekleyici insanlarla dolu olmayan o çocuk için Avustralya’daki ankette ‘evet’ oyu kullanmaya çağırıyorum.

“Her zaman arkandayım kardeşim, beşikten mezara dek.” 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

81 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin