Homofobi 15 Yaşındaki Bir Gencin Daha Canını Aldı!

 Homofobi 15 Yaşındaki Bir Gencin Daha Canını Aldı!
Digiqole ad

15 yaşındaki eşcinsel bir genç, maruz kaldığı zorbalığa dayanamayıp intihar etti. 

ABD’nin Alabama eyaletinde 9. sınıf öğrencisi olan Nigel Shelby, okuldaki arkadaşlarının homofobik davranışları nedeniyle 19 Nisan’da hayatına son verdi.

Ölümünün ardından ailesi ve arkadaşları ve özellikle sosyal medyadaki LGBT topluluğu, herkesi farkındalığa davet etti. Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları aşağıdaki gibi oldu. 

“Çocuklarınıza daha iyi davranmayı öğretin. Sosyal medyada herkes atıp tutuyor ama iş kuir bireylerin yanında olmaya gelince yoksunuz.”

“Homofobik ya da transfobik davranışları nedeniyle etrafınızdakilere gerçek bir tepki göstermiyorsunuz. Bu bir çocuktu. Bir çocuk gitti.”

“Bıktım. Şahsen tanımıyorum ama kendi bebeğim gitmiş gibi üzüldüm.”

“Çocuklarımız için mücadele etmeliyiz.”

His name was Nigel Shelby. Huntsville, AL. 9th grader Suicide He was bullied smh teach your children to do better….

TC Caldwell paylaştı: 19 Nisan 2019 Cuma

LGBT topluluklarından The Trevor Project’in yöneticisi Amit Paley, özellikle ebeveynleri daha dikkatli olmaya davet etti. 

“Hangi yaşta olursa olsun dolaptan çıkmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Özellikle ırkçılığın, ayrımcılığın ve zorbalığın hakim olduğu yerlerde.”

“The Trevor Project olarak LGBT gençliğinin karşılaştığı problemlerin farkındayız ve hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

“Yetişkinleri de bu konuda farkındalık sahibi olmaya davet ediyoruz. Durum böyleyken LGBT gençliğine yalnız olmadıkları, hayatlarının önemli olduğunu her fırsatta hatırlatmalıyız.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

65 Paylaşımlar
Paylaş65
Tweetle
Paylaş
Pin