Hong Kong’un İlk Lezbiyen Pop Yıldızı Tabuları Yıkmaya Devam Ediyor

 Hong Kong’un İlk Lezbiyen Pop Yıldızı Tabuları Yıkmaya Devam Ediyor
Digiqole ad

Denise Ho, 2012 yılında lezbiyen olduğunu açıkladı ve Hong Kong’da lezbiyen olduğunu açıklayan ilk büyük kadın şarkıcı oldu.

Sekiz yıl sonra 43 yaşındaki ikon, kariyerinde sağlam adımlar atmaya devam ederken aynı zamanda Hong Kong’da protestolara katılarak bir aktivist oldu.

Genellikle “Umbrella Movement” olarak adlandırılan ve 2014 yılında başlayan hareket, Hong Kong’un Çin’den politik anlamda bağımsız olmasına devam etmesi için kuruldu.

Denise Ho’nun serüveni, bu hafta çıkan “Denise Ho: Becoming the Song” isimli filmi için kaydedildi. Sue Williams tarafından yönetilen belgesel, Ho’yu 2017 yılından beri takip ediyor ve aktivizmi yüzünden nasıl sponsorlarını kaybettiğini ve radyoların şarkılarını çalmadığını gözler önüne seriyor.

Williams, film için yapılan bir basın konferansında, “Küresel bir salgının pelerini altında Çin, Hong Kong’da yaşayanlara baskı uyguluyor ve gün geçtikçe bazı liderleri tutukluyor,” dedi. “Denise’in yaratıcılığı ve direnci, özgürlük ve demokrasi için verilen savaşta önemli bir güç niteliğinde.”

View this post on Instagram

各位好,報個小平安先,昨晚深宵已經安全到達台灣。 抱歉呢排好少出現,因為實在忙到甩轆。呢兩日喺台灣除咗做Oslo Freedom Forum台灣版外,亦會出席不同民間團體嘅分享及論壇,希望同台灣朋友喺民主自由議題上有更多互動交流。而過幾日就會出發到美國會合之鋒及其他朋友,將參與CECC聽證及其他活動。 老老竇竇,講嘢真係唔係自己最擅長嘅工作,但會盡自己最大能力將香港人聲音帶到海外,大家集氣!保重、加油、Miss you all! p.s. 題外話,其實下個月11/10同14/10分別將會到倫敦同紐約舉辦演唱會,日前場地終於落實,yeah!早前心血來潮決定嘅,但一直未有時間機會處理自己嘅事務(連poster都未搞😵),希望London同NYC附近嘅朋友大家自動留日子俾我,同埋幫我廣傳開去。 一如以往,自己的show自己主辦,人力物力實在有限,今次靠你地喇!🙏🏿🙏🏿🙏🏿🙏🏿. . #圖文不符 #連儂牆旗 #lennonwallflag #香港人加油

A post shared by Hocc 何韻詩 (@hoccgoomusic) on

Çarşamba günü yayınlandığından beri “Denise Ho: Becoming the Song”, eleştirmenler tarafından beğeni toplamayı başardı.

The New York Times, “Film, pop yıldızını kendisine yabancı olan bir seyirci kitlesine tanıtmayı başarılı bir şekilde yapıyor. Filmde Ho’nun aktivizmini ve sanatının inançları şekillendirmesi başarılı bir şekilde anlatıyor,” dedi. The Hollywood Reporter ise belgesel hakkında “Düşünceli, başarılı bir film,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin