Editörün Seçtikleri Yaşam

İlişkinizi Ciddi Görmediğine Dair 6 Davranış Kalıbı

GMag
Yazar: GMag

Ayrılmak da terkedilmek kadar zor bir iş. Öyle ki, bazıları araya mesafe koymaktan korktuğu veya nasıl yapacağını bilmediği için “ortadan kaybolmayı” seçiyor.

Birini hayatınızdan çıkarmanın binbir farklı yolu var. Haliyle birinin hayatında yer sahibi olmadığınızın da binbir farklı göstergesi olabilir. 

Biz şimdilik sadece 6 tanesini listeledik. Eğer ilişkinizde bu durumlarla sık sık karşılaşıyorsanız, partnerinizin bu birlikteliği “ciddi” görmüyor olma ihtimali bir hayli yüksek.

1. “Özledim” veya “Seni seviyorum” gibi cümleler kurmuyorsa

Birine onu özlediğinizi veya onu sevdiğinizi dile getirdiğinizde, “Ben de seni” cevabını almanız bir hayli muhtemel. Fakat bu karşınızdaki kişinin söylediğini gerçekten düşündüğü anlamına gelmeyebilir. 

Bunu test etmenin etkili yollarından biri, söz konusu arkadaşa bir süre ne sevildiğine ne de özlendiğine dair bir cümle kurmamak. Eğer karşı taraf sizi gerçek anlamda seviyor ise mutlaka dile gelecektir. 

2. Vakit geçirmek için girişimde bulunmuyorsa

İlişki karşılıklı bir şey ve bireylerin kaliteli zaman geçirmesi için tek tarafın çabaları ile yürüyecek bir olay değil. Eğer karşınızdaki kişi sizi bir yerlere davet etmiyorsa, yeni yerlere çağırmıyorsa hatta plan yapma zahmetine dahi girmiyorsa… Belki de sizle zaman geçirmek istemiyordur. 

3. Sizi arkadaşlarıyla tanıştırmıyorsa

Birinden ciddi şekilde hoşlandığınızda ve hayatınızın bir parçası haline getirmeyi planladığınızda, hayatınızın geri kalanını ona göstermek istersiniz. Eh, arkadaşlar da hayatın bu “geri kalan” kısmının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Eğer birlikte vakit geçirdiğiniz kişi, sizi arkadaşlarıyla tanıştırmaktan ısrarla kaçınıyorsa sizle ciddi düşünmüyor olabilir. 

4. Sadece azdığı zaman iletişime geçiyorsa

Haftasonu gece 2’de apansız gelen “Uyudun mu?” mesajı… Hepimiz en az bir kere bu durumu yaşamışızdır. Her davetinizi “yoğun” olduğu için reddeden adam, gecenin bir yarısı hal hatır sorma moduna giriyorsa ilişkinize dair yaklaşımı üç aşağı beş yukarı bellidir. 

5. İnsan içinde vakit geçirmiyorsanız

Tüm buluşmalarınız ev, seks, yemek ve televizyon ile mi geçiyor? Eğer bu iki tarafın da kabul ettiği bir durum ise hiç bir problem yok. Fakat birlikteliğinizden beklentileriniz biraz daha ciddi ise ve böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz, durumu bir gözden geçirmenizde fayda olabilir. Kim ciddi düşündüğü biriyle insan içine çıkıp gezip tozmaz ki?

6. Geleceğe dair hiç bir plan yapmıyorsanız

“Haftaya sahile gidelim, şunu yapalım burayı gezelim!”

“Programım henüz belli değil, fakat güzel olur yapabiliriz.”

Kibar bir savuşturmanın örneğini okudunuz. İlk bakışta olumlu bir yorum gibi gelebilir fakat dikkat ettiyseniz ne ortada verilen bir söz var, ne de ağız dolusu bir “Evet”. Eğer birlikte uzun vadeli plan yapmaya çalıştığınız zaman yarım ağız cevaplarla karşılaşıyorsanız ve “yoğunluk” gibi bahaneler devreye giriyorsa, karşı taraf ilişkinize sizin kadar ciddi bakmıyor olabilir.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin