İngiltere’de LGBT Nefret Suçları Yüzde 78 Artış Gösterdi!

 İngiltere’de LGBT Nefret Suçları Yüzde 78 Artış Gösterdi!
Digiqole ad

İngiltere’de eşcinsel karşıtı nefret suçlarında son derece büyük bir artış oldu.

Stonewall tarafından yapılan yeni bir araştırma 2012 yılından beri İngiltere’de işlenen LGBT+ nefret suçlarında yüzde 78 gibi koca bir oranda artış olduğunu ortaya çıkardı.

Vakfın Come Out for LGBT kampanyası dahilinde yayınlanan rapor, İngiltere’de yaşayan LGBT bireylerin bugün halen maruz kaldığı nefret suçları ve ayrımcılığın “insanı şok edecek kadar büyük boyutlara ulaştığını” göstermiş oldu.

Beş bin LGBT bireyin katıldığı bir ankette katılımcıların yüzde 21’i geçtiğimiz yıl LGBT karşıtı istismarın herhangi bir türüne maruz kaldığını öne sürdü.

Dahası, bu bireylerin yüzde 81’i yaşadıkları olayı polise bildirmemiş.

Stonewall basın sözcüsü Dominic Arnall şöyle belirtti: “LGBT bireyler için çok büyük gelişmeler kaydedilmiş – 2014 yılında evlilik eşitliğine şahit olduk, ileriye yönelik büyük adımlar atıldığını gördük- olsa da hala aşılacak uzun bir yolumuzun olduğunu düşünüyorum.”

Stonewall kanunların ve tutumların son on yılda değişime uğramış olmasına rağmen hala yapılması gereken çok şey olduğunu söylüyor.

“Nefret suçlarının her türü iğrençtir.” diye ekledi David Isaac. Kendisi Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonu’nun yöneticisi.

“Herkesin olduğu gibi LGBT bireylerin de toplumda güven içinde yaşama hakları vardır. Bu sebepten dolayı da hükümetin nefret suçları mevzuatını ve ceza hukukunu tüm yönleriyle yeniden gözden geçirmesi gerekiyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin