fbpx   .  

İzleyin: 13 Yaşındaki Bir Çocuk LGBT’leri Öldürmekle Tehdit Ettiği İçin Tutuklandı!

8. sınıfa giden bir öğrenci, ırkçılık ve LGBTlere yönelik şiddet tehdidi suçundan tutuklandı ve oldukça ağır bir suçla karşı karşıya.

ABD’nin Florida eyaletindeki 13 yaşındaki bir öğrenci geçtiğimiz hafta perşembe günü, toplu bir grup konuşmasında yazdıklarından dolayı gözaltına alındı. Mesajın içeriğinde okulundaki bazı öğrencileri öldürmekten bahsediyordu.

Çocuk, gruba attığı mesajda:

 

“Asıl ezilen, harcanan kim biliyor musunuz? Tüfeğimin cephanesi, çünkü onu sizin gibi azınlık gruplar üzerinde harcıyorum. Gerçekten de sizi vurmaktan çekineceğimi mi düşünüyorsunuz?” yazmıştı.

“Sizi öldürmek üzereyim. Sadece siz ve sizin gibilerden (LGBT toplumu) nefret etmekle kalmıyorum, aynı zamanda siyahilerin hakkını savunmanızdan da nefret ediyorum. Çünkü beyazların hakkı da oldukça önemli. Aynı zamanda askeri eğitim de gördüm, bu yüzden hepinizi çabucak öldürebilirim” şeklinde mesajına devam etmişti.

Aynı zamanda çocuk, grup konuşmasında diğerlerinin şoka uğramasının tek sebebinin kendisinin “heteroseksüel beyaz bir erkek” olmasına bağladı.

Gruptan bu mesajları alan öğrencilerden biri, tehditkâr çocuğu okul yönetimine bildirdi. Tehditler “inandırıcı değil” şeklinde nitelendirilse de çocuk tutuklandı ve “yazılı öldürme tehdidi” suçuyla karşı karşıya. Tehditkâr çocuk Juvenile Assessment Center’da (Türkiye’deki çocuk büro amirlikleri denginde bir merkez) tutuluyor.

Araştırmacılara mesajları kendisinin atmadığını söyleyen çocuk, mesajların tamamını başka bir kaynaktan kopyala-yapıştır yaptığını iddia etti.

CBS Local’e konuşan çocuğun büyükbabası, torununun üzerine iftira atıldığını söyledi. “Öncelikle, mesajlar inandırıcı bile değil. Kendisi çok iyi bir çocuk, büyük ihtimalle sadece şaka yapıyordu. Bu büyük bir iftira, başka biri onun telefonunu kullanmış. Diğer çocuklardan nasıl nefret etsin ki, kendisi zaten daha bir çocuk” dedi.

Okul yönetimi, tehditleri ciddiye almaları gerektiğini belirtti. Bölge yönetimi söz konusu okulun “öğrenciler arasında saygı, kısıtlamalar ve tolerans” konularında oldukça prensipli olduğunu söyledi.

Yönetim:

“Önem verdiğimiz değerlerin yerine, negatif kelimeler kullanan veya bu yönde hareket eden öğrencilerin zor bir dersten geçmesi gerekiyor. Yazılı veya sözlü herhangi bir tehdidin, kesinlikle oldukça ağır sonuçları olacaktır” şeklinde bir ekleme yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.