İzleyin: Hugh Grant Yeni Dizisinde Ben Whishaw ile Gay Bir İlişki Yaşayacak

 İzleyin: Hugh Grant Yeni Dizisinde Ben Whishaw ile Gay Bir İlişki Yaşayacak
Digiqole ad

BBC, Liberal Parti’nin eski lideri Jeremy Thorpe’un içinde olduğu yasadışı eşcinsel ilişkiyi konu alan tarihi dizi ‘A Very English Scandal’ için ilk fragmanını yayınladı.

Üç bölümlük mini dizi, Britanya’yı 1970’lerde sarsan skandalı gösterecek. Hugh Grant, Thorpe’u oynuyor ve Ben Whishaw da Thorpe’un 60’larda ülkede eşcinsellik yasakken ilişki yaşadığı Norman Scott’u canlandırıyor.

BAFTA ödüllü Stephen Frears tarafından yönetilen dizi, Thorpe’un tek seferlik sevgilisini itibarını korumak için öldürmesiyle suçlanmasıyla başlatılan dava çevresinde dönüyor. 

İlişki Thorpe’ın kariyerini tehdit etmişti ve Scott, Thorpe’un kendisini susturmayı amaçladığını iddia etmişti. Thorpe sonunda aklandı -Scott, bugüne kadar hala iddiasının arkasında- ama skandal 30 yaşında milletvekili olan ve 40’ından önce Liberallere önderlik eden parlayan bir yıldızın kariyerini dramatik bir biçimde değiştirdi. Thorpe, 2014 yılında hayata gözlerini yumdu.

Eğer fragmanda görülenler dizide de görülecekse, dizi bugün de devam eden homofobi gibi konulara da değinecek. 

Bir klipte Whishaw’ın Scott’ı Old Bailey’deki bir duruşmadan sonra merdivenlerden aşağı inerken ‘Kabaydım, vahşiydim, kuirdim, kendimdim.’ diyor. 2000’lerde Doctor Who’yu yeniden canlandırmasıyla bilinen Russell T. Davies, diziyi John Preston tarafından yazılan bir kitaptan uyarladı.

“Bu hikayeye hep çekilmişimdir. Hepsi olduğunda bir ergendim ve ilk defa haberlerde, hatta herhangi bir yerde eşcinsel dendiğini duymuştum. Ben gençken büyük bir gay hikayesi vardı, ki bu çok nadirdi. Bu yüzden hep aklımdaydı.”

Dizinin ilk bölümünün bu ayın sonlarında yayınlanması bekleniyor.

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Paylaşımlar
Paylaş14
Tweetle
Paylaş
Pin