fbpx   .  

İzleyin: Arjantin’in İlk Trans Kadın Futbolcusu Nike’ın Yeni Reklam Filminde Oynadı

Nike, “Play New” kampanyasının en son reklamında, Arjantin’in profesyonel liginde oynayan ilk trans kadın futbolcu olan Mara Gomez’i tanıttı.

22 yaşındaki Gomez, spora 15 yaşındayken başladı. AdAge’e göre, Aralık 2020’de ülkenin kadınlar ligi için oynamaya başladı.

60 saniyelik reklamda Gomez, futbol becerilerini geliştiriyor, antrenman yapıyor, gülüyor ve kameraya doğru eğiliyor. Reklamda ayrıca, sporun yaşamı üzerindeki etkisini anlattığı bir kesit de yer alıyor.

 

“Arjantin’deki ilk profesyonel transseksüel futbol oyuncusuyum” diyor. “Ve kolay olmadı çünkü takip edeceğim bir rol modelim yoktu. Bu yüzden yeni trans sporcuların gelmesi için kapıyı tutma sırası bende.”

Reklamın sonunda futbol topları, Gomez’in çevresine gökten yağmur gibi yağıyor ve kendisi “ilham vereceği gelecek nesli görüyormuş gibi merakla izliyor.”

Reklam için bir blog gönderisinde Gomez, futbolun günlük durumlarla başa çıkmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“Futbol benim için çok faydalıydı, beni oyalıyor ve duygusal bir deşarj ortamı sağlıyordu. Engelleri ve günlük olarak yaşadığım şeyleri aşmak için bir araç olabileceğini gördüm” diyor.

Gomez, bir sonraki zorluğunun FIFA düzenlemelerini ikili cinsiyet düzeninden arındırmak olduğunu söyledi. “Kişisel olarak da bir Dünya Kupası’nda ülkemi temsil etmek isterim. Ve bu trans birey ben olmasam da önemli değil, yeter ki olsun” diyor.

“Futbol, ​​tüm insanların kendilerini gösterebileceği bir görünürlük sahasıdır.”

Nike’ın yaz boyunca devam eden “Play New” kampanyası, tarih yazan sporcuların sporlarından keyif almalarını içeriyor.

Gomez, Nike’ın bir reklamında oynayan ilk transseksüel sporcu değil. Olimpiyatlarda ABD erkek milli takımı için yarışan ilk trans atlet olan Chris Mosier, şirketin “Sınırsız” kampanyasının 2016 reklamında yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.