İzleyin: Biseksüel Genç, Babasına Açıldıktan Sonra Aldığı Desteği Konu Alan Bir Film Çekti

 İzleyin: Biseksüel Genç, Babasına Açıldıktan Sonra Aldığı Desteği Konu Alan Bir Film Çekti
Digiqole ad

Üniversite öğrencisi Amy Begent, son yılının bir çalışması olarak, babasına biseksüel olduğunu açıkladıktan sonra gördüğü desteği konu alan Spud isimli sevimli bir stop-motion filmi çekti.

Filmin adı, babasının kendisine gençlik yıllarında verdiği lakaptan geldi.

Amy’nin başlangıçta planı, kimliğini bularak onunla gurur duymasını konu alan bir proje yapmaktı. Fakat Amy, cinsel yönelimini ve kendisini kabul etmesinde babasının büyük bir etkisi olduğunu fark etti.

Animasyon, Amy ve babasının ilişkisinde yer alan anahtar noktaları seyircilere gösteriyor. Bu noktalar arasında Amy yeme bozukluğu yaşadığında babasının ona destek olması, sanat okuması konusunda kızına ilham vermesi, cinsel yönelimini açıkladıktan sonra gardırobuna gökkuşağı notu bırakması gibi sevimli olaylar olduğunu görüyoruz.

Çıkardığı iş hakkında yazı paylaşan Amy,

“Yaşadığım son olayların bir yansıması olarak cinsel yönelimimin bazı faktörlerle kısıtlı olmadığını ve aslında bütün hayatımda yer aldığını anladım. Bu sonuca ulaştığımdan beri geçmişi keşfetmek ve babamla olan ilişimi anlamak benim için çok önemli bir hale geldi. Ona cinsel yönelimimi açıkladıktan sonra tecrübe ettiğim en önemli anıları belirleyerek bir araya getirdim.”

“Bu bir kendini kabul etme ve babamdan aldığım desteği gösterme hikayesi,” diye de ekledi.

Loughborough Üniversitesi ile proje hakkında konuşan Amy, “Kişisel şeyleri paylaşmak, gerçekten hem korkutucu hem de zorlayıcı bir durum. Korkutucu olsa da aynı zamanda özgürleştirici,” dedi.

“Cinsel yönelimini hazır olduğunda açıklamak çok önemli ve aynı zamanda çok gurur verici bir şey.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin