İzleyin: François Ozon, Yeni Eşcinsel Filmiyle İzleyiciyi Ekrana Kilitleyecek!

 İzleyin: François Ozon, Yeni Eşcinsel Filmiyle İzleyiciyi Ekrana Kilitleyecek!
Digiqole ad

François Ozon’un ‘Summer of 85’ isimli iki genç eşcinsel erkeğin hikayesini konu alan filminin fragmanı geçtiğimiz gün yayınlandı. 1985’lerde sahil kenarında geçen filmin oyuncu kadrosundaysa Fransız sinemasında birçok kişi tarafından sevilen Félix Lefebvre, Benjamin Voisin, Philippine Velge, Valeria Bruni-Tedeschi, Melvil Poupaud ve Isabelle Nanty gibi isimler yer alıyor.

‘Summer of 85’ın iptal edilen dünya prömiyerinin 2020 Cannes Film Festivali’nde yapması bekleniyordu. Fakat film, 14 Temmuz 2020 tarihinde Fransa’da ve diğer ülkelerin sinemalarında gösterilmeye başlayacak. Filmin resmi tanıtım yazısındaysa şöyle yazıyor:

1980’lerde geçen ‘Summer of 85’, Normandy’de sahil kenarında iki genç erkeğin arasındaki arkadaşlık ve aşk hikayesini anlatmaktadır. 16 yaşındaki Alexis’in teknesi, Le Tréport yakınlarında alabora olunca 18 yaşındaki David, Alexis’i kahramanca kurtarır. Alexis, hayalindeki arkadaşıyla tanıştığını düşünür. Fakat bu hayal, bir yazdan fazla sürecek midir? Aiden Chambers’ın kitabından uyarlanan filmin senaryosunu Ozon üstleniyor ve aynı zamanda filmi yöneterek eşsiz yeteneklerini gözler önüne seriyor. Filmin soundtrackinde The Cure, Bananarama ve Rod Stewart gibi efsanevi mücevherler yer alıyor. Summer 85, ilk kez aşık olma deneyimini karanlık, komik ve cinsel bir biçimde anlatarak seyircileri ekrana kilitleyeceğe benziyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin