Greta Thunberg: Trump ile Tanışmak Gerçekten Zaman Kaybı Olurdu

 Greta Thunberg: Trump ile Tanışmak Gerçekten Zaman Kaybı Olurdu
Digiqole ad

16 yaşındaki İsveçli aktivist “Ellen DeGeneres Show” da, ABD başkanıyla iklim değişikliği konusunda karşı karşıya gelme fikrini saçma bulduğunu belirtti.

Greta Thunberg’in yakın bir zamanda Başkan Donald Trump ile görüşmesini artık beklemiyoruz.

Geçen ay Twitter’da Donald Trump’la alay eden 16 yaşındaki aktivist, iklim değişikliği konusunda “The Ellen DeGeneres Show”da başkanla görüşmenin hiçbir anlamı olmadığını söyledi.

“Neden böyle bir şey yapayım ki? Ona daha önceden duymadığı bir şeyi söyleyemem ve bence görüşme sadece zaman kaybı olur.” 

Her ne kadar Thunberg’ün aktivizmi ona yüksek profilli destekçiler kazandırsa da, aynı zamanda birçok muhafazakârın öfkelenmesine yol açtı. Birleşmiş Milletler’de yaptığı “iklim değişikliği” konulu konuşması, Fox News sunucusu Laura Ingaraham’a ek olarak farklı isimler tarafından da eleştirilmişti.

DeGeneres, iki aydır şova Thunberg’i konuk olarak çıkarmaya çalıştığını söyledi. Toplantı mitingleri ve konferanslara katılan genç aktivist, bunların yanı sıra kendini düşük karbonlu bir yaşam sürdürmeye adadı.

Farklı yerlerde verdiği röportajlarda Thunberg, iklim değişikliğini ilk defa 7 ila 9 yaşlarındayken ilkokulda öğrendiğini söyledi.

Thunberg, “Buna inanamadım çünkü bu gerçekten doğruysa, birileri bir şeyler yapmış demektir diye düşündüm,” dedi. “Doğal olarak herkesin bu konuyu ciddiye alması gerekirdi diye düşündüm ama fark ettim ki kimse almıyor.”

“Konunun ciddiyetini tamamen anladığımda başka şeylere odaklanamaz oldum,” diye ekledi.

Thunberg, Cuma günü Los Angeles’ta iklim değişikliği için grev yapan gençler arasında ana konuşmacı olarak yer alacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

74 Paylaşımlar
Paylaş74
Tweetle
Paylaş
Pin