fbpx   .  

İzleyin: İşte Bu Yılın LGBTİ+ İçerikli Super Bowl Reklamları

Geçtiğimiz yıllarda gökkuşakları ile dolu olanlardan tutun da, kuir ünlülerin yer aldıklarına kadar birçok LGBTİ+ içerikli Super Bowl reklamı gördük.

 

İlginçtir ki bu yıl kuir içeriğe sahip Super Bowl reklamı sayısı sadece iki. Bu iki reklamda LGBTİ+ çiftler var. Başka bir reklamda da üstü kapalı bir şekilde lezbiyenliğe değinilmiş. Ötekilerde ise sadece tanıdık kuir yüzler var.

 

İşte karşınızda Pazar günü gerçekleşen Super Bowl’un LGBTİ+ içerikli 6 reklamı.

Google’ın Pixel Real Tone Reklamı

Google’in siyahi tene sahip bireylerin görüntülerini daha iyi alan kamerasını tanıttığı bu reklamda bir lezbiyen çift yer alıyor. Aynı zamanda Lizzo’nun henüz yayınlanmayan yeni şarkısı “If you love me”‘nin bir kısmını içeriyor.

VRBO, “A place for together”

Bir geçici konaklama konutu kiralama uygulaması olan VRBO’nun bu reklamında bir lezbiyen çiftin VRBO tarafından ayarlanmış bir evde bir araya gelişini izliyoruz.

TurboTax, “Matchmaker”

Bir vergi ödeme uygulaması olan TurboTax’in bu reklamı, bir kadının başka bir kadınla flörtöz bir şekilde konuşmasıyla başlıyor. 

Miley Cyrus, T-Mobile’ın 5G Telefonu İçin Şarkı Söylüyor

Kendini panseksüel olarak tanımlayan dünya starı Miley Cyrus bu reklamda T-Mobile’ın 5G telefonları için şarkı söylüyor. Reklamda çok kısa bir an için olsa da Dolly Parton’u da görüyoruz.

Doja Cat, Taco Bell Reklamında

Bu reklamda da kendini biseksüel olarak tanımlayan Doja Cat’in bir palyaço okulundan palyaço arkadaşlarıyla kaçıp Taco Bell’e gidişini izliyoruz. 

Dolly Parton 5G’yi Kutluyor

Tamam, bu reklam kuir değil ama kim uzun yıllardır LGBTİ+ destekçisi olan Dolly Parton’u sevmez ki? Reklamda dünya starı T-Mobile’ın 5G telefonlarını tanıtıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.