İzleyin: Trans Baba ve Küçük Oğlundan Anlamlı Mesaj

 İzleyin: Trans Baba ve Küçük Oğlundan Anlamlı Mesaj
Digiqole ad

Trans bir baba, LGBT’leri daha fazla çocuk evlat edinmeye teşvik etmesi için oğluyla kamera karşısına geçti.

Alex,”Eğer bir transsanız ve evlat edinemeyeceğinizi düşünüyorsanız tekrar düşünün.”

”Kim olduğunuz önemli değildir; Nereden geldiğiniz ve onunla nasıl baş ettiğiniz.”

Video, LGBT Evlat Edinme ve Teşvik Haftasının başlangıcını belirlemek için, hayırsever New Family Social tarafından hazırlandı.

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de rekor sayıda çocuk evlat edinildi. Bunların yaklaşık %2’lik bir kısmını eşcinsel çiftler oluştursa da, hala bakıma muhtaç 70.000 çocuk olduğu belirtiliyor.

Bu boşluğu doldurmak için yaklaşık 9,000 kişiye ihtiyaç duyuluyor ve Alex, trans bireylerin bakıcı ya da ebeveyn olmanın zorluklarına çok uygun olduğunu söyledi.

‘Geçiş yaşamamız, zorluklarla olan mücadelemiz, azınlık olmamız bizi çok daha fazla güçlü kılıyor. Savunmasız çocuklar kendi kimliklerini anlamalı ve trans bireyler bunu zaten yapmışlar.’

2

Alex, müstakbel ailelerin sahip olması gereken diğer bir özelliğin sadece, “kendine güzelce gülebilme ve yapacağını asla düşünmediğini, ama yine de bir şans vereceği şeyleri yapma yeteneği” olduğunu söyledi.

Tatlı bir gülümsemeyle “evinizde küçük bir yabancıyı ağırlamaktan mutlu olmalı, ve hayatınızı baş aşağı çevirmesini izlemek için açık olmanız gerek” 

New Family Social’ın CEO’su Tor Doherty, “İngiltere’de evlat edinen eşcinsel çift oranının, geçtiğimiz yılın en yüksek seviyesine çıkmasından dolayı çok memnunuz” dedi.

”Ancak ajansların, LGBT olarak tanımlanan herkese nasıl ulaştıklarını da göz önünde bulundurmaları hayati önem taşıyor.”

“Hazırladığımız bu son filmimizin, daha fazla trans bireyi ile etkileşime girmesine yardımcı olacağını umuyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin