Karşınızda Kuir Sanatçıların 21. Yüzyıla Bıraktığı Harika Eserler

 Karşınızda Kuir Sanatçıların 21. Yüzyıla Bıraktığı Harika Eserler
Digiqole ad

ROUND HOLE SQUARE PEG 4, 21. Yüzyılda yeni bir LGBT görsel kültürü keşfetmek için tasarlanan, jürileri bulunan bir fotoğraf yarışması.

Sergi ilk oarışmada fotoğraflar, 5 kişilik jüri heyeti tarafından değerlendiriliyor. Yarışma, binlerce seyirci ve ziyaretçiye sahip ollarak 2014’te Los Angeles’ta yapıldı. Yönetmen ve küratörü Phil Tarley ve yardımcı küratörü Ruben Esparza olan ymasının yanı sıra, aynı zamanda medyada da ünlü yarışma Round Hole Square 3’ü geçmeyi planlıyor.

Stonewall 50 sergisi sona yaklaşırken, LGBT’nin gördüğü zulüm Trump Amerika’sında yoğunlaşıyor. Sanat sergileri, kuir fotoğrafçıların aktivistliklerini dile getirmesini, görünürlük kazanmalarını, yeni bir kuir sanatı ve ruh dalgası yaratmalarını sağlıyor. Bu yıl, Photo LA’de gösteriminin ardından West Hollywood City’nin desteğiyle sergi, dört haftalık bir çalışma için şehrin galerisine taşınacak. Mevcut bulunan ve önceki sergilerden seçilen fotoğraflara göz atabilirsiniz. Giriş ayrıntılarını öğrenmek, jüriler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, serginin ve kuir fotoğrafçılığın tarihi hakkında bilgi almak için serginin web sitesine uğrayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin