fbpx   .  

Kuir Kültürü Hakkında En İyi 11 Şey

Sadece LGBT topluluğunun kendini kuir olarak tanımlayan daha fazla üyesi değil, aynı zamanda kuir topluluğunun doğasında var olan bir kültür var. Çeşitlilik, kabul, kapsayıcılık ve çok daha fazlası ile dolu harika bir kültür. 

Şimdi bu kültüre ait 11 en iyi şeyle karşınızdayız!

 

1- Sanat

 

Sanatın en yaratıcı ve en avangard formu kuir insanlardan ve kuir kültüründen doğuyor.

2- Okumalar

Okuma sadece insanlara saçmalıklarını anlatmanın bir yolu değildir, aynı zamanda kendimizi çok ciddiye almamamızı da öğretir.

3- Drag’lık

Draglarımız var! Ve kuir toplum draglıktan ayrı düşünülemez.

4- GIFler

Biz giflerin kralları ve kraliçeleriyiz. Sıklıkla kullanılmayan gifleri keşfedip, onları akıllıca kullanıyoruz. Gifler, her yerde gifler…

5- Çeşitlilik ve kapsayıcılık

İnsanların; eşcinsellerin aksine, kendilerini “kuir” olarak tanımlamalarının ana sebeplerinden biri, kuir topluluğunun farklı ırk, beden, cinsel yönelim ve cinsiyete daha fazla dahil olması. İyileştirme için her zaman bir yer olmasına rağmen, kuir topluluğunun bizi neyin eşsiz kıldığı konusunda gittikçe daha fazla kabul gördüğünü düşünüyoruz.

6- Moda

Kuirler modanın tam kendisidir! New York Moda haftasında, kuir sanatçılardan ne kadar esinlenildiğini bilseniz şaşardınız.

7- Cinselliğe karşı pozitiflik

Bu konuda diğerlerinden daha çok pozitif bir grubuz. Elbette her zaman geliştirmek için bir yer var, ama genel olarak, kuir topluluğun cinsel aktiviteleri ve eğilimleri utanmadan kucaklama konusunda daha cesur olduğunu düşünüyoruz.

8- Gece hayatı

Gay barlara alışan, klasik barlara gidemiyor çünkü artık sıkılıyor. Kuir partiler en iyi kostümlere, müziklere, dansçılara ve en iyi her şeye sahip!

9- Sokak dili

Kullanılabilecek bir sürü kelime olsa da, kuir argoyu diğer kuir insanlarla birlikte kullanılması ve anında anlaşılmak, topluluğun bir parçası olmanın en iyi şeylerinden biri.

10- PrEP

Tamam, elbette kuir kültürünün önemli bir bileşeni olmasa da, kuir kültürü PrEP’ten çok fazla faydalandı. PrEP kökleri güçlendirdi ve erkeklerin daha az korkuyla cinsel yaşam sürmelerine izin verdi.

11- En özgün benliğiniz olarak yaşama becerisi

Kuir kültürünün en iyi ve tartışmasız en önemli bileşeni, en özgün benliğiniz olarak yaşamanız ve gerçekten kim olduğunuz için sizi seven ve kucaklayan bir topluluğa sahip olmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.