fbpx   .  

Laverne Cox, Cosmopolitan’ın Kapağına Çıkan İlk Trans Kadın Oldu ve Harika Görünüyor!

Orange is the New Black’ın yıldızı Laverne Cox, Cosmopolitan Güney Afrika’nın LGBT odaklı ‘Say Yes to Love’ sayısının kapağına çıkarak, derginin kapağına çıkan ilk transseksüel kadın oldu ve tarihe geçti.

Dergide yayınlanan mektubunda Laverne Cox, Cosmopolitan okurlarına bir mesaj gönderdi.

 

“Sesinizin önemi var, kendinizi bildiğiniz gerçeğinin önemi var. Gerçek, sizi özgür kılacak! Trans kadınların ışık altında ve açıklıkta olmayı hak ediyor.”

Laverne Cox, Instagram sayfasından yaptığı açıklamada derginin kapağına çıktığı için onur ve gurur duyduğunu söyledi. Cox, dergi için verdiği röportajda aşk hayatından ve bir partnerinin kendisi için yaptığı en romantik şeyden bahsetti.

“Siyahi bir trans kadın olarak genelde çıktığım kişiler tarafından gizli tutuldum. Bu yüzden eski erkek arkadaşım beni babasıyla tanıştırıp Hanukkah’yı onlarla geçirmem için davet etmesi yaşadığım en özel anlardan birisiydi.”

Cosmopolitan Güney Afrika’nın editörü Holly Meadows şunları söyledi:

“Amacımız LGBT toplumu için daha çok görünürlük sağlamaktı ki Laverne bu toplum için devrimsel bir ikon. Şubat ve Sevgililer Günü çevresinde dönen heteronormatif fikirleri rahatsız etmek ve 2018’i sevgiyle karşılamak istedik. Cox dünyadaki en çok sesi çıkan trans rol modellerinden birisi ve ırk, sınıf, cinsiyet kimlikleriyle ve zehirli erkeksilikle, beyaz ayrıcalıkla mücadele eden bir aktivist. Bu sayıda Laverne’in olduğu eğlenceli ve korkusuz kadını kutluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.