LBT Kadınların %79’u, Eşcinsel Erkeklere Kıyasla Daha Az ‘Görünür’ Hissediyor

 LBT Kadınların %79’u, Eşcinsel Erkeklere Kıyasla Daha Az ‘Görünür’ Hissediyor
Digiqole ad

Birçok LBT kadın, eşcinsel erkeklerle kıyaslandığında, toplum hayatında daha az görünür hissettiğini ve LGBT etkinliklerinin onlar için değilmiş gibi geldiğini söyledi.

İngiltere’de yapılan ve 1559 katılımcısı bulunan online bir anketin sonuçlarına göre, LBT kadınların %79’u, eşcinsel erkeklere kıyasla toplum içerisinde daha az ‘görünür’ hissediyor.

Aynı zamanda araştırma, kadınların %86’sının cinsel eğilimlerini yakın arkadaşlarına açıkladığını buldu. Katılımcıların %78’inin birçok kişiye karşı cinsel yönelimi konusunda dürüst olduğu bulundu. %7’lik kısım ise aile üyelerine cinsel yönelimini açıklamadığını söyledi.

Araştırma, kadınların genellikle 18 yaşına geldiğinde cinsel yönelimini açıkladığını ileri sürdü. Fakat bu yaş ortalaması, 10 yaşından 74 yaşına kadar değişti.

Bu oranlara rağmen katılımcıların %55’i, toplum içerisinde hemcinsiyle rahatça el ele tutuşabildiğini veya birbirlerine sevgi gösterebildiğini söyledi. %36’lık kısım ise bunları sadece bazı yerlerde yapabildiğini, %8’lik kısım ise hiçbir şekilde rahat hissetmediğini söyledi.

Kadınlar cinsel yönelimine karşı olarak fiziksel veya sözlü saldırıların genellikle gece kulüplerinde (%37) ya da topluma açık yerlerde (%37) meydana geldiğini söyledi.

Fakat kadınlar, fiziksel veya sözlü saldırılara toplu taşıma araçlarında (%23) okulda veya üniversitede (%20) maruz kaldıklarını söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin