Lezbiyen Olduğu İddia Edilen Ünlü Türk Kadınlar

 Lezbiyen Olduğu İddia Edilen Ünlü Türk Kadınlar
Digiqole ad

Tabii bunlar birer iddia, konuşulan, kimileri için sadece ‘dedikodu’ kimileri için ‘kesin’ olan söylemler. Uzun yıllar lezbiyen olduğu düşünülen, konuşulan ünlü Türk kadınlarını derleyelim istedik. 

HÜNER ÇOŞKUNER

120320161647462368694_2

Türk Sanat Müziğinin sevilen sesi Hüner Çoşkuner, özel hayatıyla ilgili belkide çok fazla gündeme gelmediği için, hakkında hep lezbiyen iddiaları oldu. Konuşuldu. Hatta inci sözlükte kendisi hakkında şöyle bir başlık var;

Hüner Çoşkuner – Müşerref Akay Lezbiyen görüntüler

İNTİZAR

intizar-istanbul-sokaklari_9300486-69070_1920x1080

Arabesk müziğinin güçlü sesi İntizar içinde aslında durum aynı. 

BENDENİZ

_MG_4083
Eşcinsel olduğu yönünde dedikodularla gündeme gelen diğer bir ünlü olan Bendeniz, lezbiyen olduğunun iddia edildiği 2002 yılında bir röportajında “lezbiyen misin?” sorusunu “İçimde yaşadığım şeyi henüz ben çözemedim.” diye yanıtladı. Bundan 3 yıl sonra başka bir röportajında sorulan “İçinizde yaşadığınız şeyi çözdünüz mü?” sorusuna ise “Sanırım hayatım boyunca bunu çözemeyeceğim. Çözen biri varsa gelsin karşıma. Kimse ne yaşayacağını bilemez. Bir kadın bir kadına; bir erkek bir erkeğe aşık olabilir” şeklinde bir yanıt vererek sorulara ne evet ne hayır demiş oluyor ama daha da önemlisi aşkı dar kalıplara sokmaya çalışmadığını ve hayatın renklerine kucak açtığını gösteriyor.

Bu yanıtına karşılık lezbiyen ya da değil, içinizden keşke herkes onun gibi düşünebilse diye geçirdiniz değil mi?

ÖZLEM TEKİN

6533

Mottosu “Şiddete karşı her kadın asker olmalı” olan, rock müziğinin sevilen şarkıcısı Özlem Tekin de eşcinsel olduğu iddia edilen ünlüler arasında yer alıyor. Yapılan bir röportaj sırasında muhabirin “Hep maskülen biri miydiniz?” sorusunu “İçimden gelen hep buydu” diyerek yanıtlayan Tekin, devamında ise “Hiç lezbiyen derler korkusu yaşamadınız mı?” sorusuna “Hayır hiç bir zaman. Ayrıca lezbiyen olmak neden korkutucu bir şey olsun ki!” cevabını vererek gönüllerimizi bu kez sesiyle değil, açık fikirliliğiyle fethetti.

EBRU ŞANCI

7208_4958

Manken Ebru Şancı’nın “Çok ünlü bir kadın mankenle lezbiyen aşk yaşadım” itirafı podyum dünyasını karıştırmıştı.

2008 yılında Posta Gazetesi’nden Suna Akyıldız’a konuşan Ebru Şancı, bu ismin kim olduğu sorusuna “4 yıl önce Türkiye’nin en önemli 5 mankeninden biriydi” cevabını vermiş, Akyıldız’ın “O zaman Türkiye’nin en iyisi Deniz Akkaya, Güzide Duran, Tuğçe Kazaz, Şenay Akay ve Ayşe Hatun Önal’dı. Bunlardan biri mi?” sorusuna ise “Evet ama kim olduğunu söylemem” cevabıyla da kafaları karıştırmıştı.

Ebru Şancı, bu ünlü kadın mankenin kim olduğunu soran basına şu cevabı vermişti: “Bu ismi kimseyle paylaşmayacağım. Ama o listede bulunan 5 isim arasından Tuğçe Kazaz’ı eleyebilirsiniz. Size sadece bu şekilde yardım edebilirim” 

İşte o Röportaj;

-Birden lezbiyen olduğunuzu mu farkettiniz?

Hayır ben lezbiyen değilim. Onunla yaşadıklarımdan sonra hiçbir kadına bir şey hissetmedim. Onunla yaşadığımız aşk değildi ten çekimiydi. Aniden oldu. Benden sonra onun da başına böyle bir şey geldiğini sanmıyorum.

-Kimdi bu kadın?

Türkiye’nin o dönemki en önemli 5 mankeninden biriydi. İstanbul’da sevgilisi de vardı. Güzel ve göz önünde bir kadın. Aslında daha önce bir sürü kadından teklif almıştım. Dokunmak isterlerdi, hiç yüz vermezdim ama büyük konuşmamak lazımmış.

-Bu kadından biraz daha bahseder misiniz?

Çok güzel ve çekici bir kadın. İsmini söylememi bekliyorsun herhalde? Kadının dokunması daha şefkatli. Belki de o yüzden bana yakın geldi.

-Nasıl geçiyordu zamanınız?

Alışverişe gidiyorduk. Birbirimize iç çamaşarı alıyorduk. Giyer birbirimize gösterirdik. Millet bize bakardı ama hissederler miydi bilmiyorum. Çok eğleniyordum onunla.

-İlişkinizde hanginiz erkeksiydi?

O bana göre daha erkeksiydi. O zaten tip olarak da biraz öyle sert mizaçlı. Biz erkek arkadaşımla tatile giderdik onu da götürürdüm, dedim ya. Ama sakın yanlış anlaşılmasın aramızda öyle sapıkça üçümüz sanki birlikte oluyormuşuz gibi bir şey yoktu. “Biz birbirimizi seviyoruz” desek Türkiye yerinden oynar. Belki de o yüzden bu ilişkiye son vermek lazımdı ve bitti.

-En iyi 5 diyorsunuz. Aklıma Deniz Akkaya, Güzide Duran, Tuğçe Kazaz, Şenay Akay, Ayşe Hatun Önal gibi isimler geliyor. Bunlardan biri mi?

Evet ama kim olduğunu asla söylemem. Sorma artık Suna lütfen. Benim için o hem anne gibi, hem kız kardeş gibiydi. Hasta olduğumda üzerimi örter, terledim mi diye bakar, yanımızdan ayrılmazdı.

-Hiç pişmanlık duydunuz mu bu ilişkiden?

Hayır hiç! O ancak erkeklerde oluyor! Yatarsın ertesi sabah pişman olursun. Ben bekaretimi kaybetmedim ki pişman olayım! 6 ay sürdü ilişkimiz. 2 senedir görmüyorum. Hayatımdan gittiğinde içim sızladı.

-Bu röportajı okuduktan sonra ne yapar?

Beni arayacağını tahmin ediyorum.

Öneriler

2 Comments

    Avatar
  • sıla?

  • Avatar
  • Kesin aşk yaşadığı manken ayşe hatun önal bence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

81 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin