LGBT Derneği Bağış Kampanyası!

 LGBT Derneği Bağış Kampanyası!
Digiqole ad

LGBT Evsizler Derneği, ‘ İsa Homoları Taşlardı Kilisesini’ İhalede Satın Almak İçin $115,000 Dolar Bağış Topladı.

İnsanlar Homofobik bir papazın kilisesini açık arttırmada satın almak isteyen LGBT Evsizler Derneğine $100,000 dolar bağış yaptı.

Harlem’in kötü şöhretli kilisesi ATLAH Dünya Misyoner Kilisesi birçok kere, özelikle de Gay insanlar için ölüm cezasını destekleyen tabelalarıyla dikkatleri çekti.  Bu esnada Kilisenin papazı James David Manning, herkesin de bildiği üzere Starbucks’ın lattelerini “Sodomistlerin semeniyle” aromalandırdığını iddia etmişti.

Ama bir eyalet yargıcının, kilisenin 1 milyon doları geçkin ödenmemiş borcu yüzünden açık arttırmaya çıkarılmasına karar vermesinin ardından, binanın dışında yakın zamanda çok başka tabelalar da asılı duruyor olabilirdi.

Bölgede yayılmak için fırsat kollayan New York LGBT Evsizleri Vakfı  Ali Forney Merkezi,  kiliseyi almak için bir bağış kampanyası başlattı ve bu düşüncenin karma adaleti olarak görülmesi sosyal platformlarda popülerlik sağladı.

Manning-shirt

Bu ay yapılan açık arttırma sonrasında vakıf, birkaç gün içerisinde hedeflediği 200.000 doların 115.000 dolarını online bağışlarla topladı.

Stacy Parker Le  Melle ,“ ATLAH hikayesi patladığında, birden komşularımın: Eğer LGBT’li bir grup mülkü alabilse harika olmaz mı? dediğini duydum.”

“Peki ya bu Ali Forney merkezi olursa? Hepimiz biliyorduk bu epik bir zafer olurdu.”

“Evlerinden çoğunlukla din temelli sebeplerden atılmış o insanlara yardım etmemiz lazım. ATLAH’ın nefret dolu söylemleri karşısında savunmasız olanlara yardım etmeliyiz.”

“Gelecekte Harlem köşelerinin nefret değil , şefkat dolu bir ev olduğunu hayal ettiğimde sevinçle doluyorum.” diye ekledi.

“New York’ta bir evsizlik sorunumuz var. De Blasio yönetimi buna çare olabilmek için çok sıkı çalışıyor ama LGBT’li genç insanlar sığınak sistemine karşı hassas.

Onların korunmaya ihtiyacı var. Ali Forney Merkezi  bir yol gösterici ama geçici barınma ve iş eğitimi için daha fazla alana ihtiyaçları var.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin