fbpx   .  

LGBT’ler İçin Güvenli Bir Sığınak Olacak Olan, 1 Milyon Pound Değerindeki Ev, Onaylandı!

LGBT’leri korumak amacıyla tasarlanan, yenilikçi bir ev projesi onaylandı. 

Geliştiriciler, Salford, Manchester’da, eziyet ve zorluklara maruz kalmış LGBT’ler için inşa edilecek bir eve, 1.4 milyon sterlin yatırım yapıyorlar. Binada, 2 veya 4 odalı 14 apartman dairesi olacak ve bina, çevredeki LGBT’ler için bir sığınak görevi görecek.

Son istatistiklere göre, Salford kentinde işlenen nefret suçlarının %11’i homofobi kaynaklı. Proje, sivil toplum kuruluşu ForViva ve İngiltere’deki Evler ve Topluluklar Kurumu işbirliğinde gerçekleştiriliyor. 

 

 

ForViva icra kurulu başkanı Colette McKune, konu hakkında şöyle konuştu:

“Hepimiz çevresinde güvende hissetme ve güvenli bir evde yaşama hakkına sahibiz. Gördük ki Salford’daki pek çok LGBT inanılmaz zor kararlar almak zorunda bırakılmış ve hatta kimisi evsizlikten başka çıkar yol bulamamıştır. Bu proje, bu mücadelelere yardım etmek için ve insanların durumlarını düzeltip, bağımsız yaşamaları için onlara bir şans vermek amacıyla yürütülüyor.”

Projeyi yürütenler, Salford İl Meclisi ve LGBT Vakfı ile temas halinde çalışmalarını devam ettiriyor. 

Manchester LGBT Vakfı’nın başkanı Paul Martin ise;

“Lezbiyen, gay, biseksüel ve transseksüel insanlar toplu konut hizmetleriyle dışlanmış ve tecritte hissederek büyük ayrımcılığa maruz kalıyorlar. LGBT bireyleri toplumun vazgeçilmez bir parçası gören ve çağdaş Salford’un ilerici kimliğine büyük katkı yapan bu projeyi açıklamaktan mutluluk duyuyorum. ForViva ile LGBT konutlarının ihtiyaçlarının karşılanması konusunda birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

Vakfın son araştırmalarına göre, yetersiz konutlar bölgedeki LGBT’ler için önemli bir sorun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.