Luke Evans: Eşcinsel Olmaktan Asla Utanmadım

 Luke Evans: Eşcinsel Olmaktan Asla Utanmadım
Digiqole ad

“Güzel ve Çirkin” yıldızı, cinselliği konusunda kasıtlı olarak sessiz kaldığı iddialarını reddetti:

“Çok mutlu olduğum çok büyük bir hayat yaşadım.”

Luke Evans, Hollywood’da başarıyı yakaladığında, cinselliği hakkında kesin bir açıklama yapmamış olabilir- ama bu cinselliğini saklamaya çalıştığı anlamına gelmez.

Aktör, Attitude Ödülleri’nde “Yılın Oyuncusu” seçildi ve İngiliz LGBTİ+ yayınına, önceki röportajlarda ve sosyal medyada gerçek kişiliği hakkında sessiz kaldığına dair suçlamaların sadece “doğru olmadığını” söyledi.

Evans,

“Kişisel hayatım, sahip olduğum son şey oldu. Ayrıca tuhaf olan, insanlar benim eşcinsel olduğumu öğrendiklerinde, onu sakladığımı söyleyen pek çok makale ve yazı vardı, ama saklamıyordum,” dedi.

Bir Yehova Şahidi olarak büyüyen Evans, gençken cinselliğiyle yüzleşmek için mücadele etti. 16 yaşında oyunculuk kariyerine devam etmek için evini ve dinini terk etti.

“Okulumda pek çok zorba vardı ve kolay bir hedeftim. Kimliğimi bulmam gerekiyordu ve ailemden bağımsız olmam, sesimi bulmam ve mutlu eşcinsel bir genç olmam gerekiyordu.”

Evans için böyle bir yolculuğa sahip olmak, açılmamayı seçtiğine dair spekülasyonların daha da incitici olmasına neden olmuş.

“Sadece internete girmek istedim ve telefonu elime alıp, ’16 yaşında eşcinsel olduğum için evden ayrıldığımın farkında mısın?’ Çocuk olarak dünyaya geldim çünkü mecburdum,” dedi.

“Gurur duyuyorum ve çok mutlu olduğum bir hayat yaşadım. Ve asla utanmadım.”

Miami’de yaşayan sanat yönetmeni Rafael Olarra ile romantik bir ilişki içinde olan Evans,

“Umarım pek çok engeli yıkmışımdır, çünkü topluluğumu temsil etmeye çalışıyorum, ancak herkesi temsil edemiyorum. Ve kesinlikle herkesi memnun edemem. Sadece kendi yöntemimle yapmalıyım.”

Gerçek benlikleriyle yaşamak için mücadele eden genç LGBTİ+’lara vereceği tavsiyeye gelinceyse,

“Kendinizle mutlu olabilirsiniz ve istediğiniz kişi de olabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir kariyere sahip olabilirsiniz ve cinselliğiniz nedeniyle hiçbir şey, ne yaptığınızı dikte etmemeli,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin