Mark Ronson: Sapyoseksüelim

 Mark Ronson: Sapyoseksüelim
Digiqole ad

Mark Ronson bugün hiç beklenmedik bir şekilde sapyoseksüel olduğunu açıkladı. Ronson, bir insanın kendisini etkileyebilmesi için en önemli özelliğinin zekası olduğunu söyledi. Uptown Funk gibi listeleri alt üst eden şarkıların prodüktörlüğünü yapan Ronson, bugün Good Morning Britain’e konuştu.

İngiliz talk show, geçen ay Fransa’nın eşitlikten sorumlu devlet bakanı Marlene Schiappa sapyoseksüel olduğunu açıkladığında konu hakkında bir tartışma başlatmıştı.

Programın sunucuları Ben Shepherd ve Kate Garraway, ünlü diskjokeyi cinsel kimliğini gururla açıkladığı için tebrik etti.

44 yaşında ve bekar olan Ronson, Garraway’in sahne arkasında yaptığı tartışmaya dahil oldu. Bu durumu açıklayan bir kelime olduğunu daha önceden bilmediğini ifade eden Ronson, program esnasında “sahne arkasındaki kuliste birkaç yapımcıyla konuşuyorduk, ve sanırım o sırada sapyoseksüel olduğumun farkında vardım” dedi.

Bunun üzerine Shepard “o halde sana kesin olarak gururlu bir sapyoseksüelsin diyebiliriz?” diye ekledi.

Ronson, 2018 yılında karısı Joséphine de La Baume ile yollarını ayırmıştı. Ayrılık sonrası hayatının nasıl gittiğini sorduğumuzda “açıkçası zaman geçtikçe çok daha iyi hissediyorum” demişti.

Sapyoseksüellik Nedir?          

Açık ve net bir şekilde söylemek istersek, karşımızdaki insanın iç çamaşırının içinde ne olduğundan ziyade beyninin içindekiyle ilgilenmek diyebiliriz.

Aslında sapyoseksüellik yeni bir kavram. Wolfieboy isimli bir LiveJournal kullanıcısı, terimi 1998 yılında kendisinin ortaya attığını iddia ediyor.Terim, Latincedeki “farkındayım” veya “anlıyorum” şeklinde ifade edilen “sapio” kelimesinden geliyor.

Kullanıcı, 2002 yılında LiveJournal’da paylaştığı içerikte “İşin cinsel kısmıyla açıkçası pek ilgilenmiyorum. Daha çok zeki, meraklı, anlayışlı zihinler arıyorum” yazmıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin