fbpx   .  

Maskülenlikten Sıkılan Bir Sanatçı, Süper Kahramanları Pin-Up Modelleri Olarak Baştan Yarattı!

Marvel’ın erkek süper kahramanları şimdiye kadar hep fazlasıyla maskülen olarak tasvir edildi. Ancak karşınızda bu algılarınızı yıkacak harika bir sanatçı ve göz alıcı pin-upları var. 

Doğaüstü güçlere sahip süper kahramanlar tasvir edilirken genelde kaslarıyla, savaşırken ve saldırılara karşı savunmak için tasarlanan kostümleriyle çizilmiştir. Bu tür çizimleri görmek artık alışageldik bir durumdur.

Ancak sanatçı David Talaski-Brown, süper kahramanları bu şekilde görmeyerek kahramanlara farklı bir boyut kazandırmaya karar vermiş. Talaski-Brown’un hayalinde Captain America, proto-adamantium bir kalkanı vücudunu tehlikelerden korumak yerine kendi edebini kaybetmemek için kullanıyor.

 

Yakın bir tarihte yaptığı çizimlerde Talaski-Brown, Thor, Captain America, Green Lantern gibi Marvel ve DC süper kahramanlarını 1950’lerin pin-up modelleri gibi çizdi.

Portland’lı 29 yaşındaki sanatçı Talaski-Brown, pin-uplarında kadın kullanmak yerine erkek süper kahramanları kullandı ve onlara aynı zamanda alışageldik pin-uplarındaki stili kattı.

 

Sanatçı, POPSUGAR’a, “Geçen yıl ilk toplantımda masaya oturduğumda bunun fırsat eşitliği yaratmanın eğlenceli bir yolu olacağını düşündüm. Her zaman Gil Elvgren gibi ortaçağ pin-up sanatçılarının büyük bir hayranı oldum ve erkek süper kahramanları genelde kadın gibi tasvir ederek benzer pozlara ve durumlara sokma fikri bana oldukça eğlenceli geldi.”

En sevdiğiniz kahramanlardan bazılarının pin-uplarını görmek için aşağı kaydırmaya devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.