McDonalds Reklamında Duygusal Açılma Anı

 McDonalds Reklamında Duygusal Açılma Anı
Digiqole ad
McDonald’s tarafından Tayvan pazarı için hazırlanan tartışmalı reklam filmi yayınlandığı hafta dini görüşlü gruplar tarafından boykot çağrılarına neden oldu.

Tayvan’da yayınlanan yeni McDonald’s reklamı, babasına açılan gay bir bireyi işliyor. McCafe konseptinin tanıtıldığı reklam filminde çocuk kağıt bardağın bir tarafına ‘Erkeklerden hoşlanıyorum’ yazarak babasına çeviriyor ve babası yumruğunu sıkarak masadan uzaklaşıyor. Bir süre sonra geri dönen baba, bardağın öteki tarafına ‘Erkeklerden hoşlanmanı normal karşılıyorum’ yazarak çeviriyor ve ikilinin gülümsemeleriyle sahne bitiyor. 4 Mart’ta yayınlanan ve şimdiye kadar YouTube üzerinden bir milyondan fazla kez izlenmiş olan video, pek çok olumlu yorum alsa da Tayvan’daki dini grupların protestosuyla da karşılaştı.

Tayvan Aile Koruma Dini Birliği Genel Sekreteri Chang Shou-yi, aileleri McDonald’s ı boykot etmeye çağırdı. “Artık McDonald’sın tuvaletini kullandığınızda dahi kirlenmiş oluyorsunuz.” diyen Shou-yi, Birliğin reklamı ortaya koyan ideolojik duruşu onaylamadığını belirtti. McDonald’sın özellikle çocuklar tarafından sıkça kullanılan bir yer olduğunu söyleyen Shou-yi, çocuklara yanlış cinsel yönlendirmelerde bulunmanın ve eşcinsel ilişkiyi özendirmenin yanlış olduğunu, bunlara karşı çıkılması gerektiğini söyledi.

Tüm bunlar olurken Tayvan Gay hakları konusunda da oldukça açık görüşlü olan ilk kadın başkanını seçmiş ve insan hakları konusunda en iyi durumdaki Asya ülkelerinden birisi olarak yaşantısına devam ediyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin