fbpx   .  

Mj Rodriguez Altın Küreyi Kazanan İlk Trans Oyuncu Olarak Tarih Yazdı!

Sanatçı başarısını, “LGBTİ+ topluluğuna, siyahilere, latinlere, Asyalılara ve dünyanın dört bir yanında gökkuşağının birçok rengini oluşturanlara” adadı.

Geçtiğimiz Pazar Ünlü Oyuncu Mj Rodriguez Altın Küre Ödülünü Alan ilk trans oyuncu olarak tarih yazdı. Ünlü oyuncu, “en iyi kadın oyuncu” ödülünü 1980ler ve 1990lar Ballroom kültürünü anlatan dizi Pose’da canlandırdığı Bianca Evangelista karakteriyle kazandı.

 

Geçtiğimiz günlerde doğum gününü kutlayan (Ocak) Rodriguez, başarısını Instagram’da şu şekilde kutladı:

“AMAN TANRIM! AMAN TANRIM! @goldenglobes Wow! Bugüne kadar aldığım en iyi doğum günü hediyesiydi! Teşekkür ederim! Bu ödül bir sürü genç yetenek için ilham olacak. Bu ödül Newark New Jersey’den çıkma hayalleri olan genç ve siyahi bir latin kızının bile sadece sevgiyle hareket ederek önyargılı insanların bakış açılarını değiştirebileceğinin kanıtı. Sevgi her zaman kazanır. Sevgili LGBTİ+ gençleri, Biz Burdayız artık başarıya giden yol açık, şimdi yıldızlara ulaşın.”

 

Rodriguez aynı zamanda aynı kategoride yarıştığı; Uzo Aduba, Christine Baranski, Jennifer Aniston ve Elisabeth Moss gibi isimlere de “Biz Kraliçeleriz! Sizin gibi isimlerle yan yana anıldığım için çok mutluyum, hepiniz harikasınız.” Dedi.

Geçtiğimiz sene Rodriguez Emmy Ödüllerinin “Başrol Oyuncular” dalına aday olan ilk Trans oyuncu olmuştu. Emmy’nin internet sitesinde yayınladığı yazıda Afro-latin ve trans bir birey olmanın onu Hollywooda girmek için bir savaşçı haline getirmesi gibi olaylardan bahsetmişti.

COVID-19 önlemleri nedeniyle çok ufak bir ekiple NBC’de yayınlanan Altın Küre Ödülleri’nin kazanan isimlerinin gece sosyal medya üzerinden açıklanması kazanan oyuncu Rodriguez’i konuşmasını yapmasına engel olmadı.

Instagram’da heyecan dolu suratıyla canlı yayın açan oyuncu bu ödülü “LGBTİ+ topluluğuna, siyahilere, latinlere, Asyalılara ve dünyanın dört bir yanında gökkuşağının birçok rengini oluşturanlara” adadığını söyledi ve “Bu sadece benim başarım değil. Bu hepimiz için, bu sizin başarılarınızın önünü açacak” diyerek devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.