fbpx   .  

37 Yaşındaki İngiliz, Tüm Genç Rakiplerini Geçerek Mr Gay Avrupa’yı Kazandı

Mr Gay Avrupa 2017’nin kazananı belli oldu ve güzel haberler İngilizlere gitti.

37 yaşındaki Matt Rood, Mr Gay İngiltere ünvanından sonra bu sene Stockholm’da gerçekleşen şölendeki tacın sahibi oldu. Yarışmada dişli bir rakip olan Mr Gay İrlanda ikinci sıraya yerleşti. Yarışma Stockholm Pride sürecinde gerçekleşti.

 
24 yaşındaki Stephen Lehane, büyük çekişmenin ardından ikinciliği elde etti.

Profesyonel köpek eğiticisi olarak çalışan Matt, sosyal medya meydan okumaları fotoğraf yarışması SoMe ve spor yarışması My Project’i kazandıktan sonra yazılı testte üçüncü ve çevrim içi oylamada dördüncü oldu.  Toplam skoru 1200 üstünden 845 olan Matt Mr Gay Avrupa ödülüne layık görüldü.

 

Matt Twitter’da başarısını kutlamak için “Mr Gay Avrupa 2017 ödülünü kazanmaktan ve bu ödülü evime yani İngiltere’ye getirmekten gurur duyuyorum.”

Mr Gay Avrupa’nın başkanı Tore Aasheim, Mr Gay İngiltere’nin başarısı hakkında “Matt Rood eşcinsel aktivistler arasında kendini en çok adamış ve sıkı çalışanlardan biri. Onu tanımaktan gurur duyuyorum.” dedi.

“Büyük kalbi, kibar tavrı, özverisi ve sözünün eri olan projeleri ile Matt, hem bağlılığını hem de Mr Gay Europe’u kazanmak için twink olmak gerekmediğini gösterdi.”

Yarışmaya katılmadan önce Matt, yarışma platformunu eşcinsellerin evlat edinebilmesini desteklemek amacıyla kullanmak istediğini söylemişti.

“Yarışmanın bir parçası olmak evlat edinmek için eşitliği desteklemem için bana bir şans tanıyacak.”

“Eski bir üvey bakıcı ve kimliği açık eşcinsel bir erkek olarak bu konu hakkında bilgim ve tecrübem var. Bu konuyu pozitif bir tutumla dünyaya duyurmak istiyorum.”

Stockholm’de cumartesi günü gerçekleşen finalde İngiliz adaları İskoçya ve Galler ortalığı yıkıp geçerek sırasıyla üçüncü ve dördüncü oldu. Onları ise beşinci sırada Mr Gay Portekiz takip ediyor.

İskoçya adına yarışan Steve Whyte (39) yarışmanın en önemli favorilerindendi.

Matt, Mr Gay Avrupa 2018 yarışmasına kadar LGBT Elçisi olacak. 2018’deki yarışma Polonya’da 4-12 Ağustos arası yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.