NBA Yıldızı Damian Lillard, Sahaya Yeni Pride Ayakkabılarıyla Çıktı

 NBA Yıldızı Damian Lillard, Sahaya Yeni Pride Ayakkabılarıyla Çıktı
Digiqole ad

NBA All Star’ı Damian Lillard, Boston Celtics ile mücadele ettikleri geçtiğimiz bir maçta LGBTİ+ toplumuna olan desteğini göstermek için yeni Pride ayakkabısını giydi. Oyunda diğer basketbolcular da çeşitli sosyal mesajlar verdi. 

Gökkuşağı renklerine bürülü ayakkabılar, şu anda Adidas’ın internet sitesinde 180 dolara satılıyor. Pride mesajı veren sadece Damian Lillard olmadı. Dwayne Wade de kızı Zaya Wade’e destek olmak için gökkuşağı renklerine sahip bir ayakkabı giydi. Wade’in WOW Infinity Pride ayakkabıları ise sadece Çin’de satılıyor.

Ayakkabılara ek olarak Lillard, formasının arkasında siyahi toplumunu desteklediği mesajını veren “How Many More” yazısıyla basketbol sahasına çıktı. Ligde oyuncuların kullanabileceği 26 sosyal mesaja izin verildi. Bu mesajlar arasında “Justice (Adalet)”, “Freedom (Özgürlük)” ve “Black Lives Matter (Siyahilerin Yaşamları Değerlidir)” yazılar yer alıyordu.

Bazı haber kaynaklarına göre lig, geçtiğimiz haziran ayında bazı oyuncuların “Lig yetkililerinin sistemleşmiş ırkçılığa karşı bir şeyler yapması gerektiğini,” söylemesinin ardından böyle kararlar aldı.

Lillard, özellikle de 2017 yılında bir maç sonrasında homofobik söylemlere maruz kalmıştı. Kendisine homofobik söylemlerde bulunan kişilerden biri, olay anında özür diledi. O zamanlarda ESPN ile konuşan Lillard, “Kimseye zararım dokunmuyor, yaptıkları düpedüz saygısızlıktı.” Demişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin