Dünya Röportajlar

Olly Alexander: Gay Olmanın Sonsuz Tane Yolu Var

GMag
Yazar: GMag

Years and Years’ın dikkat çeken vokali Olly Alexander, erkeklik kültürünün baskıcı olduğunu söyledi

Geçtiğimiz günlerde PAPER adlı dergiye röportaj vermiş olan Alexander, “İnsanlar kafalarında olmayan sınırlar çiziyorlar. Şunu yapamazsın, bunu diyemezsin gibi. Gerçek değil bunlar.”

Seks ile alakalı çıkışları ile de bilenen Alexander: “Herkes yüksek sesle konuşmak zorunda değil anlıyorum ve saygı duyuyorum. Fakat dünyada çok az gayin sesi çıkıyor. Seks hakkında her konuştuğumda sadece konu seks olduğu için saçma sapan eleştiriler alıyorum.”

“Ben de diyorum ki, kimse belli ber şekilde gay olacak diye bir kaide yok. Gay ya da kuir olmanın sonsuz tane yolu var.”

Years and Years geçtiğimiz hafta ikinci albumleri Palo Santo’yu yayınladı. 2015’te yayınlanan ve ilk albümleri olan Communion İngiltere’de büyük çıkış yakalamıştı.

27 yaşındaki Yorkshire’lı şarkıcıya göre, homofobi müzik dünyasında hala varlığını koruyor.

“Plak şirketleri ve otorite sahibi makamlar konu LGBT’ye gelince dudak payı açıklamalar, hareketler yapıyor. Acaba ne zaman gay sanatçıların gerçekten başarılı olduğunu göreceğiz?”

Sanatçı yeni albümlerinin yapım sürecini anlatırken, eşcinsel olmanın ne kadar zor bir deneyim olabileceğine dair bir şarkı yazmak istediğini de belirtti. Alexander geçmişte de albüm satışlarının etkilenmemesi adına “sessiz kal” öğütlerine maruz kaldığını belirtmiş, fakat kulak asmayarak LGBT ile ilgili açıklamalarına son vermemişti.

Yorum Yaz

30 Paylaşımlar
+1
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin